Hvězdný Febiofest dnes spouští promítačky

Hvězdný Febiofest dnes spouští promítačky
Zdroj: TV Nova

Velkolepé tóny hudby a ohnivá show zahájí dnes večer 17. ročník filmového festivalu Febiofest 2010, který potrvá v Praze 8 dní a pak se přesune do regionů a na Slovensko.

Dnešní večer se ve čtyřech sálech poprvé rozběhnou promítačky, a odstartují tak velkolepou přehlídku více než dvou stovek filmů z celého světa. Zahájení se účastní německá herecká legenda Hanna Schygulla, která obdrží z rukou ministra kultury Václava Riedelbaucha cenu Kristyán za celoživotní přínos světové kinematografii. Diváci budou moci vidět její mistrovství v jednom ze zahajovacích snímků Manželství Marie Braunové.

Mezi zahajovací filmy patří rovněž Květy pouště, jejichž příběh čerpá ze života slavné modelky Waris Dirie, která šíří ve světě povědomí o hrozivých podmínkách v jejím rodném Somálsku. Film uvede jeho režisérka Sherry Hormannová.

Dorazí i Robert De Niro, alespoň nepřímo, na plátně v jeho novinkovém kusu Všichni jsou v pohodě. Život a tvorbu slavného českého architekta Jana Kaplického mapuje snímek Olgy Špátové Oko nad Prahou. Režisérka i producentka Eliška Kaplicky Fuchsová snímek osobně uvedou.


Párty zahajovacího večera se koná v Rudolfinu a kromě kulinářských a hudebních zážitků nabídne třeba i módní přehlídku.

Cena lístků na Febiofest zůstává stejná jako minulý rok, tedy 79 Kč. Předprodej stále beží na stránkách febio.cinestar.cz Lístky je možno koupit také ve festivalových kinech, jejichž centrem je multikino CineStar Anděl.


VÍCE O FEBIOFESTU:

Hvězdní hosté Febiofestu: Hitler a Žena od vedle
Nova Cinema partnerem americké sekce Febiofestu
Febiofest už má program!
Oficiální stránky

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady