Febiofest 2010

Pokud patříte ke spoustě filmových fandů, kteří již dychtivě očekávají letošní Febiofest, můžete ode dneška kupovat lístky na festival. Jeho partnerem je TV Nova a mediálním partnerem Nova Cinema.

Vstupenky jsou ode dneška k dispozici v předprodeji od 13:00 v pokladnách CineStar Anděl. On-line rezervovat si je můžete od půlnoci z 17. března na 18. března. Samotná filmová přehlídka startuje 25. března a potrvá deset dní. Poté se postupně představí v šesti největších českých městech a zavítá i na Slovensko.


Vstupné zůstává stejné jako loni. Pražská část Febiofestu bude přístupná za 79 Kč (pro děti za 39 Kč) a doprovodný Febiofest Music Festival zcela zdarma.


Dění pražské části festivalu je rozloženo do multikina CineStar Anděl, kina Ponrepo a Lucerny. Diváci si mohou vybrat z dvanácti tématických sekcí. Jsou to Asijské panoráma, Íránské jaro, Jiný břeh, Latinskoamerické panoráma, Made In USA, Nový polský film, Soutěž nová Evropa, V hlavní roli dítě, Proti proudu a Zvláštní uvedení. Jednou z kategorií je také Kýč po česku – 14 historických zastavení, věnující se až vesele nevyvedeným a době poplatným filmům. Objeví se mezi nimi například i snímek Kdo hledá zlaté dno, režiséra Jiřího Menzela.


Diváci mohou vybírat také z devíti profilových sekcí, které jsou poctami významným filmovým osobnostem a hostům letošního ročníku. Z nich je asi široké veřejnosti nejznámější Bruna Ganz, který ztvárnil Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše.


Všechny filmy jsou opatřeny českými titulky, pokud nejsou přímo v českém znění. Veškeré podrobnosti o nabitém programu i hostech se dočtete na stránkách festivalu.

Nova Cinema
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady