Premiérové projekty roku 2010

Premiérové projekty roku 2010
Zdroj: TV Nova

Po roce 2009 uvede Studio DVA v rámci Metropolitního léta hereckých osobností opět mnoho premiérových projektů. V následujícím výčtu vám přinášíme krátký nástin toho, na co se můžete v letošním roce těšit.

I. V rámci festivalu Metropolitní léto hereckých osobností 2010 se po třech letech v českém divadelním projektu v Praze představí pan Milan Lasica. V autorské režii Patrika Hartla nastuduje komedii Soukromý skandál. V dalších rolích se jedná o obsazení paní Emílie Vášáryové, Kryštofa Hádka a Kristýny Fuitové Novákové.


II. Již tradičně po minulých letech bychom rádi otevřeli Letní scénu na Vyšehradě, která se setkává s ohromným diváckým ohlasem, kdy diváci mohou trávit příjemné divadelní večery v krásném historickém prostředí Vyšehradu. V rámci Metropolitního léta hereckých osobností 2010 se představí premiérové projekty z minulých let Zdravý nemocný, Otevřené manželství, O lásce, Dámská šatna či Na konci duhy. Hlavním pilířem letní scény na Vyšehradě se tak stanou inscenace v hlavní roli s Karlem Rodenem. V dalších rolích se představí Jana Krausová, Hana Maciuchová, Gabriela Vránová, Kristýna Fuitová Nováková a mnoho dalších.


III. Novinkou Léta 2010 bude také uvedení premiéry hry Michaely Gubelové Druhý břeh. V režii legendárního režiséra Ladislava Smočka se představí Eva Holubová, Zuzana Bydžovská a Zuzana Norisová. První uvedení hry proběhne již v březnu 2010 v Divadle Palace na Václavském náměstí.


IV. Třetí premiérou bude uvedení klasického muzikálu Hello Dolly s Ivanou Chýlkovou v titulní roli. Tento legendární muzikál v režii talentovaného režiséra Ondřeje Sokola bezpochyby zaujme svým svébytným a jedinečným zpracováním. Premiéra se uskuteční v červenci 2010 ve Švandově divadle na Smíchově.


V. Po úspěšném uvedení Léta hereckých osobností v Bratislavě v létě 2008 a 2009 bychom rádi v červenci 2010 opět otevřeli letní scénu Primaciálného paláce v Bratislavě a městské divadla P. O. Hviezdoslava.


VI. Také v roce 2010 uskutečníme Ozvěny léta v Ostravě, kde se představí nejúspěšnější inscenace Metropolitního léta hereckých osobností 2010 a tradičně připravujeme také Vánoce a Silvestr v divadle.


VII. V říjnu 2010 uvedeme v české premiéře monodrama Nuriel Tobias První dáma třetí říše s Evou Holubovou, v režii Dalii Shimko.


VIII. Na konec roku 2010 připravujeme uvedení divadelní adaptace slavného filmu Madisonské mosty.

Sdílet

Nejnovější videa

Články