Novinka Jana Hřebejka Kawasakiho růže má po předpremiéře

Novinka Jana Hřebejka Kawasakiho růže má po předpremiéře
Zdroj: Oficiální zdroj

Nejnovější film režiséra Jana Hřebejka, dech beroucí rodinný příběh ze současnosti s názvem Kawasakiho růže, jehož koproducentem je televize Nova měl v pondělí 21. prosince slavnostní předpremiéru v pražských kinech Lucerna a Palace Cinemas Slovanský dům. V širší distribuci se objeví v prvním lednovém týdnu roku 2010.

Nový film autorské dvojice Jan Hřebejk a Petr Jarchovský vypráví příběh muže, který se v době totality zásadně podepsal na osudu jiného člověka a následky jeho jednání ovlivní po dvaceti letech i život jeho rodiny. Hluboký rodinný příběh řeší bolestivé společenské otázky spojené s udavačstvím a spoluprací s StB. Je čas bilance a přijetí odpovědnosti. A také odpuštění, je-li ovšem ještě možné.


Jedinečný snímek, který má potenciál stát se událostí sezony, je kromě silného lidského příběhu postaven na vynikajících hereckých výkonech všech představitelů. V hlavních mužských rolích si zahráli slovenští herci Martin Huba, Ladislav Chudík, Milan Mikulčík a vedle nich světoznámý fotograf Antonín Kratochvíl. Ženské role ztvárnily Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková, Petra Hřebíčková a výtvarnice Anna Šimonová.


Slavnostní premiéru za účasti režiséra Jana Hřebejka a početné filmové delegace, složené z ostatních tvůrců, hereckých představitelů a zástupců koproducentů, měla Kawasakiho růže v pondělí 21. prosince v pražských kinech Lucerna a Palace Cinemas Slovanský dům. Do širší distribuce film vstoupí 7. ledna 2010.


Koprodukce nejnovějšího filmu z dílny Jana Hřebejka Kawasakiho růže přirozeně navazuje na dlouhodobou spolupráci TV Nova a jednoho z předních českých filmových režisérů. I za podpory TV Nova vznikly jeho úspěšné filmy Medvídek, Nestyda nebo U mě dobrý.


Na ukázky z filmu a rozhovor s tvůrci se můžete podívat ZDE.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady