Apollo 13
aktualizováno 20.01.

HOUSTONE, MÁME PROBLÉM: 5 důvodů, proč se znovu podívat na Apollo 13

Mluví se o ní jako o nejúspěšnější neúspěšné akci v dějinách americké astronautiky. Psal se rok 1970, lety do vesmíru už se brali tak trochu jako samozřejmost. Drama, které se odehrálo v kokpitu vesmírné rakety, vám rozhodně nesmí uniknout. Tady máte několik důvodů proč!

Film - První člověk - 3
11.10.

PRVNÍ ČLOVĚK je horký kandidát na film roku: Kontroverzní je až dost!

Jedno z největších dobrodružství v lidských dějinách – a film o něm vznikl až po padesáti letech! Dramatický příběh letu Neila Armstronga na Měsíc mapuje oscarový režisér Damien Chazelle, který na oběžnou dráhu vyslal Ryana Goslinga. Jak se snímek vydařil? Přečtěte si recenzi!

Herci z filmu Armageddon
aktualizováno 04.10.

ARMAGEDDON: Místo Bruce Willise měl hrát hlavní roli někdo jiný. Překvapí vás kdo!

Akční dobrodružný film Armagedon, který pojednává o zkáze planety Země, se natáčel na dvanácti různých místech. Bruce Willis v tomto katastrofickém snímku neměl původně vůbec hrát. Filmaři uvažovali o někom úplně jiném.

GALERIE: Hvězdná pěchota - 6
07.01.

NÁROČNÉ NATÁČENÍ: Vznik kultovní Hvězdné pěchoty se neobešel bez vážných zranění! Co se stalo?

Podle koho byla pojmenovaná základna ve filmu Hvězdná pěchota? A kdo si během natáčení zlomil žebro? Čtěte, co jste rozhodně nevěděli!

Měsíc v superúplňku
aktualizováno 14.11.

VIDEO: Oblohu dnes ozářil obří Měsíc! Je nejblíže Zemi od II. světové války

Obrovský měsíc v úplňku měnící barvy od červené přes oranžovou po žloutou. V pondělí 14. listopadu nabízí nebe úžasné divadlo. Podívejte se na tu nádheru!

Gravitace - 5
14.02.

GALERIE: Sandra Bullock předvedla parádní vesmírný výkon! Víte kolik hodin musela trávit ve skafandru?

Dramatický snímek Gravitace sklidil u diváků velký ohlas. V hlavní roli se představil fešák George Clooney a Sandra Bullock. Pro herečku bylo natáčení hodně vyčerpávající. Víte proč?