Slavnosti sněženek
26.12.

Somr byl při natáčení na káry, Hrabal pálil za dcerou Chaplina: Co jste nevěděli o snímku Slavnosti sněženek

Bohumil Hrabal byl spisovatelem, jenž byl známý pro svůj fenomenální vypravěčský styl. Ten se prolíná celým filmem Slavnosti sněženek, který byl natočen právě podle Hrabalovy předlohy. Povídka pojednává o sporu dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem.

Vesničko má středisková
aktualizováno 27.07.

Kvůli hlášce ve filmu Vesničko má středisková v Pelhřimově postavili krematorium! Pak přišel zvrat

Neexistující pelhřimovské krematorium, zvláštní jídelníček a popáleniny, které vznikly během natáčení. Oblíbená československá komedie z roku 1985 skrývá mnoho zajímavostí, o kterých málokdo ví.

CELÝ FILM: Bílá paní
aktualizováno 18.07.

Ve filmu Bílá paní málem nezazněla legendární píseň: Nápad přišel zcela nečekaně a byl po zásluze zaplacen!

Komedie Bílá paní představila v hlavních rolích skutečné hvězdy československého filmu. Co jste o populárním snímku dost možná nevěděli?

Marián Labuda
05.01.

Kolegové vzpomínají na Mariána Labudu: Hrušínský, Bohdalová i Růžičková hovořili v slzách!

Jak na legendárního herce Mariána Labudu vzpomínají jeho herečtí kolegové? Jeho náhlá smrt všechny zasáhla, někteří se z ní ještě nezvládli oklepat. Podívejte se, jaká nádherná slova o něm řekli.

Jak básníkům chutná život
24.09.

Jak básníkům chutná život: Jeden z herců dostal infarkt přímo na place!

Věděli jste, že film měl původně dostat jiný název? Nebo že si ve snímku střihl roli velvyslanec Konga v Československu? Pokud ne, pak patrně ani netušíte, že jeden z herců se během natáčení potýkal s vážným zdravotním problémem. Který z nich to byl?

Kouzelný měšec
31.12.

Poslední role jednoho z nejslavnějších českých herců! Poznáte, v jaké pohádce se loučil s diváky?

Pohádka zavede diváky do čarovné krajiny Okoře, Kokořínska a třeba i Telče. Čarodějnice Bludimíra se pokusí zmocnit se království a Saša Rašilov, který hraje dobrosrdečného kominíka, se jí v tom pokusí zabránit. Podaří se mu to?