Troja - 2
aktualizováno 09.11.

ALTERNATIVNÍ HISTORIE? V historickém velkofilmu Troja tvůrci nasekali spoustu chyb!

V historickém snímku Troja se objevuje hned několik chyb. A ne za všechny může jen nepozornost... Například výstroj vojáků je dokonalé sci-fi.

Troja - 4
14.04.

Výdobytky moderní civilizace v historickém dramatu? Za tyto chyby se musí tvůrci filmu Troja pěkně stydět!

Na tohle natáčení nebude Brad Pitt vzpomínat v nejlepším. Zranil se, musel přestat kouřit a hurikán mu zničil dům! Ani zbytek štábu to neměl jednoduché. Po uvedení snímku do kin se totiž přišlo na to, že si filmaři nevšimli celé řady chyb...

Troja - 19
10.04.

GALERIE: Troja

GALERIE: Troja

KČT - Botanická
aktualizováno 22.08.
Jdeme s Novou

ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE: Pojďte s Novou k výročí otevření Petřínské rozhledny a vyhrajte některou z krásných cen

Série pochodů Klubu českých turistů (KČT) s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu pokračuje i během léta. V sobotu 26. srpna se můžete připojit k pochodu na Petřín, připomínajícím 126. výročí otevření této rozhledny, kterou právě KČT vybudoval. Mediálním partnerem pochodu je TV Nova.

Orlando Bloom
aktualizováno 23.07.

Klučina s potutelným úsměvem: Uhádnete, o kterého slavného amerického herce jde? Podobný si je

Narodil se v Anglii, ve čtyřech letech přišel o otce a vyrůstal se svou matkou a starší sestrou. Poprvé se ve filmu objevil ve dvaceti letech a od té doby je miláčkem žen! Poznáte, kdo se skrývá za fotkou z dětských let?

Trója
aktualizováno 22.07.

Historické chyby i velké omyly! Všimli jste si zásadních chyb ve filmu Troja?

Říká se, že i mistr tesař se někdy utne. Toto přísloví platí i pro režiséra historického filmu Troja Wolfganga Petersena, který chyboval, určitě nedopatřením, hned několikrát, ale každou chybičku dokázal bravurně zamaskovat. My pro vás máme výčet těch nejzajímavějších! Všimli jste si jich?

Botanická zahrada Hl. města Praha - 7
aktualizováno 20.03.

Botanická zahrada v Troji zve na výstavu tropických orchidejí

Dne 2. března proběhla ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. m. Prahy slavnostní vernisáž jedenáctého ročníku úspěšné výstavy tropických orchidejí. Letošní výstava orchidejí s podtitulem Amerikou křížem krážem se nese v rytmu energické samby a hýřivého karnevalu.