Program festivalu Souboj na talíři LIVE

Oficiální program je pro vás připraven od 12:00 do 20:00 hodin.

HLAVNÍ STAGE

Programem na hlavním pódiu provedou moderátorka Zorka Hejdová a legenda české gastroscény Zdeněk Pohlreich. Šestkrát za den se zde rozhoří nelítostný souboj ve vaření. Kdy vždy jeden z porotců pořadu MasterChef Česko a zároveň kuchařů televizní show Souboj na talíři - Přemek Forejt, Jan Punčochář a Radek Kašpárek - vyzve šéfkuchaře restaurace, kterou znáte z televizního vysílání. Oba soutěžící kuchaři dostanou za úkol uvařit stejný pokrm. Musí si přímo na podiu vybrat suroviny ze speciální spižírny a s nimi vařit. Každý z kuchařů má po 15 minutách možnost si dojít ještě pro jednu surovinu.

Zorka se Zdeňkem se mezi jednotlivými soutěžními vstupy vydají nahlédnout pod pokličku restaurací, které se food festivalu účastní. Dozvíte se něco o nich a jejich kuchyni.

VIP STAGE

Oblíbená moderátorská dvojice, Ondra Havel a Johan Mádr, tedy kluci ze Snídaně během dne vyzpovídají bezpočet zajímavých hostů na téma vaření, zdravá výživa a trendy v gastronomii. Známé osobnosti televize Nova, odborníci na zdravou výživu a kuchařské hvězdy se s vámi podělí o tom, co je na gastronomii tolik baví. Jaké jsou současné trendy ve vaření. Jak se zdravě a přitom plnohodnotně stravovat. Přijďte si nejen poslechnout, ale třeba se i vyfotit s hvězdami televize Nova. Účast přislíbili Lucie Borhyová, Rey Koranteng, Kristina Kloubková, Lukáš Hejlík, Martin Zounar, Ljuba Krbová, Adéla Gondíková, Jiří Štrébl, Markéta Hrubešová, Patricie Pagáčová, Viktorie Merotová, Besky nebo Roman Staša. Bude jich ale mnohem více.

TESCOMA S CHUTÍ STAGE

Iveta Kořínková se svými hosty ukáže kulinářské triky, které obohatí váš stůl. Můžete se těšit na živé ukázky receptů a triků, které možná znáte, ale netroufli jste se do nich pustit. Naši odborníci vám dokáží, že i bez plotny se dá vytvořit excelentní gurmánský zážitek. Nejedná se o soutěž, ale uvidíte, že v opravdu krátkém čase se dá vykouzlit něco opravdu výtečného.

Celý den můžete ochutnat jídla připravovaná těmi nejlepšími kuchaři z těch nejlepších tuzemských restaurací. Doslova na každém kroku vás vaše chuťové pohárky zastaví a jistě neodoláte největší nabídce jídla a pití po jednou střechou.

A určitě vás zaujmou i stánky se širokou nabídkou gastro sortimentu. A mnohem více. Postupně budeme zveřejňovat detailnější program. Těšíme se na vás!