Co se stalo s dědou z Výměny manželek? Helena a Emil popsali hrůzné okamžiky

V nejnovějším díle Výměny manželek tentokrát sledujeme příběhy dvou žen, které nemohou být odlišnější. Zatímco energická a sebevědomá Veronika zamíří na velký rodinný statek za Emilem a jeho rodinou, tichá a zakřiknutá Helena se přestěhuje do útulného rodinného domku k manželovi Radkovi. Zvládne v sobě Helena novou energii na péči o domov? A jak naopak změní chod rodiny organizovaná Veronika?

Helena v v zajetí únavy i teplých peřin

Už v úvodním představení je jasné, že Veronika překypuje energií, zato Helenu jako by o ni náročný život připravil. Tichá a unavená maminka proto první den ve Výměně hlavně prospí a starost o dcerku Emmu i malého Radečka nechá na náhradním manželovi. Ten se ovšem únavou své „manželky“ nenechá rozhodit a po obstarání dětí se raději vrhne i na úklid celého domu.

Zdroj: TV Nova

​Jemu samotnému laxnost Heleny, která mu příliš nepomáhá, začíná pomalu vadit. Kliďas si ale pochvaluje hlavně pěkný vztah mezi ní a jejich dcerkou Emmou. Heleně dokonce zaplatí vizážistku, která statkem ošlehanou maminku promění k nepoznání. 

FOTO:  TV Nova

Veronika jako krotitelka nepořádku i školních pětek 

Zatímco se Helena Výměnou spíše prozívá, Veronika vezme na statku otěže do svých rukou. Samotná rodina často působí tak, že neví, kam míří. Statek na ně přepsal starší majitel, kterému říkají familiárně děda a jež zde bydlí spolu s nimi. K početné rodině se navíc počítají i syn Marek (15), synovec Petr (21) a malá Maruška (8). Jelikož je rozlehlá farma v dlouhodobé rekonstrukci, musí Veronika slevit ze svého standardu a skousnout málo vybavenou kuchyň. S čím se ale smířit nehodlá, jsou katastrofální známky obou dětí, kvůli kterým se rodina dostala i do hledáčku sociální pracovnice. Veronika proto nenechá ležet pravítka ani sešity ladem a se všemi dětmi pilně studuje. A nastává zázrak! Z pětek se rázem stávají trojky a k výrazné proměně dojde i v dětském pokoji.

Zdroj: TV Nova

Hromada starostí a k tomu i soud

Jako by toho osud nenaložil dost, rodina ze statku se musí potýkat také se soudem, který dědu může zbavit svéprávnosti a všechny tak připravit o statek. Jak se ukáže na konci dílu, černý scénář se nakonec vyplní a rodina musí chystat odvolání. 

Zdroj: TV Nova

Mezi osmi očima

I přes mírné problémy nakonec všichni dospěláci Výměnu zvládli s klidem. Pro malou Marušku dokonce Emma z druhé rodiny připravila dvě tašky oblečení a hraček, které už nepotřebuje. Mezi osmi očima mířila kritika hlavně na Helenu, která by v sobě měla objevit novou energii a pomoci manželovi Emilovi, Sám už na obstarávání domu nestačí a během natáčení dokonce zkolaboval. 

Zdroj: TV Nova

Co se stalo po Výměně? Proč zažili Helena s Emilem v domě s dědou hrůzné okamžiky? A jak to vypadá s jejich dětmi? Podívejte se na reportáž ve videu v úvodu článku a nezapomeňte – další Výměnu manželek vysíláme už ve středu 18. května na TV Nova a o týden dříve na Voyo

Jak žijí po Výměně Veronika a Radek a proč už druhé rodině nepomáhají? Podívejte se na rozhovor:

Zdroj: TV Nova

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Výměna manželek

Články k pořadu Výměna manželek

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady