VELKÁ ANKETA HRDINŮ: Drsní, vtipní, sexy i potrhlí. Kdo je nejlepší český kriminalista? Výběr je opravdu pestrý! Hlasujte!

VELKÁ ANKETA HRDINŮ: Drsní, vtipní, sexy i potrhlí. Kdo je nejlepší český kriminalista? Výběr je opravdu pestrý! Hlasujte!
Zdroj: TV Nova

Jsou muži a ženy, pro které je řešení nejrůznějších případů denním chlebem, vraždy a mordy nejsou pro ně ničím neznámým. Který z kriminalistů českých seriálů je vaším oblíbencem a při své práci si vede nejlépe, nebo má prostě největší charisma? HLASUJTE pro něj!

Při své práci nesmí ustoupit před ničím až do té doby, než dojdou k rozřešení případu. Povětšinou nemají na růžích ustláno a je potřeba, aby si všímali i těch nejmenších detailů, aby do výsledné „skládačky“ zapadl i poslední dílek! A je jich hned několik, kvůli kterým usedáte před obrazovky. Máte svého favorita?


1) PROKOP KRÁL - Matěj Hádek /
Dáma a Král
Trochu podivínský, nadprůměrně inteligentní, soukromý vyšetřovatel. I sám okusil druhou stranu, před patnácti lety byl obviněn ze závažné loupeže a dlouho se skrýval. Dnes se však skrývají padouši před ním. 

FOTO:  Archiv TV Nova


2) LENKA BRAUNOVÁ - Tereza Hofová /Dáma a Král

Úspěšná vyšetřující advokátka, která dokáže vysekat své klienty z těch nejhorších obvinění. Společně s Prokopem Králem tvoří výkonnou a velmi zábavnou dvojici. Lenka je samostatná, sebevědomá a velmi schopná.
FOTO:  TV Nova


3) PAVEL VONDRÁČEK - David Prachař /Specialisté

Pavel je vrchní komisař. Přestože se jen nerad tlačí do popředí, je jasným šéfem týmu, který nemusí zvyšovat hlas, aby byl vyslyšen – má přirozenou autoritu. Pavel je rozvážný, ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může být navíc a způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele. Když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. Musí být ale skutečně přesvědčený, protože jenom napůl věci nedělá.
FOTO:  TV Nova


4) LUKÁŠ PANENKA - Jakub Štáfek /Specialisté

Lukáš je kandidát na komisaře a tzv. kluk z venkova. Pochází z Vrchlabí, malého města na kraji Krkonoš. Přetéká sebevědomím a myslí si, že je neodolatelný, ve výsledku však působí spíše dotěrně. To se týká obzvláště jeho účinku na ženy, zájem proto často zůstává jednostranný. Naštěstí si z odmítnutí těžkou hlavu nedělá. Pracovat ale umí s plným nasazením na sto procent. 
FOTO:  TV Nova


5) ZUZANA MÁJOVÁ - Zuzana Kajnarová /Specialisté
Zuzana je výborná komisařka a jediná žena v týmu. Nikdo by se však neměl nechat zmást jejím křehkým zjevem, skrývá se pod ním silná, ctižádostivá a cílevědomá žena, vyškolená na policejní akademii. Nenechá se nikým oklamat a umí se skvěle prosadit. Při vyšetřování si jde bez ohlížení za svým.
FOTO:  TV Nova


6) JAROSLAV ČERMÁK - Jan Zadražil /Specialisté

Jaroslav Čermák je rozvedený táta a milovník žen, který však kvůli své práci nemá na ženy moc čas. Jarda myslí hodně analyticky a než udělá nějaký závěr, ještě jednou zapřemýšlí, jestli to je správně, nebo ne. Nikdy se do ničeho nežene po hlavě a víc přemýšlí, než mluví. A právě tento jeho způsob vyšetřování je nepostradatelný. 
FOTO:  TV Nova


7) TOMÁŠ BENKOVSKÝ – David Švehlík /Kriminálka Anděl

Chytrý a talentovaný muž uhlazených rysů, který dokáže v životě zdolávat různá úskalí. V dobrém slova smyslu si jde za svým. Rychle se učí. Má úspěch u žen. Občas zbytečně moc prosazuje svůj názor a názory ostatních mu připadají ne tak propracované. Snad i proto se šéfem kriminálky nestal on, ale Oliver, což ho občas štve. Tomáš v práci rád zkouší nové věci. Je sympaticky dokonalý a vnímavý k okolí. Stará se o tátu, bývalého patologa kriminálky, u kterého byla diagnostikována Parkinsonova nemoc.
FOTO:  TV Nova


8) OLIVER HAJN – Marek Taclík /Kriminálka Anděl
Vtipná a svobodomyslná bouře energie, která si nenechá do ničeho moc mluvit. Nehraje na sebe, je dobrý parťák. Pořádek ale není jeho přítel – ať už se týče jeho vztahů, neuklizeného stolu nebo chození včas. Aby se udržel na vedoucí pozici, musí na stará kolena studovat vysokou školu, což ho štve. Je bystrý, rozhodný, lehce cynický a občas i jemně pohrdavý, což vždy zakryje svým typickým humorem. Jako vedoucí kriminálky by měl jít příkladem, tedy i přestat chodit pozdě a snažit se méně rýpat do svých podřízených, ale ne vždy se mu to daří. A byť je bordelář, pořádek ve svém týmu ale má!
FOTO:  TV Nova


9) LÍDA RYSOVÁ – Jana Pidrmanová /Kriminálka Anděl

Sympatická impulzivní mladá žena vybočující z průměru, s prořízlou pusou a výborným analytickým úsudkem, která si chce prosadit svou; přesto však ráda pomáhá druhým. Překvapuje novými přístupy, nápady, kdy není čas cokoli vymýšlet. Chytrá osobnost s vlastním názorem. Moderní mladá žena, samostatná v osobním životě i práci. U mužů má úspěch. Je plná energie a ne vždy se chová podle pravidel.


10) IVAN TOMEČEK – Martin Stropnický /Kriminálka Anděl

I po svém odchodu na policejní prezidium se občas, když je třeba, objeví na svém starém pracovišti. Trpělivě naslouchá a radí svým kolegům, přitom je charismatický a rozhodný, a má smysl pro dobro. Je však nerad kritizován. V krizi je dynamický, ale jinak kliďas. Respektovaný a uznávaný. 
FOTO:  TV Nova


11) MAJOR KOUTNÝ– Jaroslav Satoranský /Policie Modrava

Major Koutný je šéf klatovské kriminálky a pro všechny na Šumavě velkou ikonou a vynikajícím kriminalistou, který často jezdí na svou chatu, kde relaxuje a chytá ryby. Funguje jako vrba a poradce při vyšetřování. S Janou Vinickou se zná už z dřívějška.
FOTO:  TV Nova


12) KAMIL SEDLÁČEK – Filip Tomsa /Policie Modrava

Čerstvý absolvent policejní školy, milý kriminalista a sympatický zmatkář se postupně stává nejbližším spolupracovníkem Jany Vinické a pobyt na Modravě si docela užívá. Je učenlivý a stále na sobě pracuje.
FOTO:  TV Nova


13) JANA VINICKÁ – Soňa Norisová /Policie Modrava
Jana Vinická je zkušenou policistkou, kterou skvěle ztvárňuje slovenská herečka Soňa Norisová. Sympatická Jana z osobních důvodů opustila svou práci na Plzeňské kriminálce, aby přijala místo kriminalistky v Kašperských Horách. Je to citlivá, empatická žena, která musí bojovat nejen se zločinci ve svém novém působišti, ale častokrát i se svými novými podřízenými. Je to ve všech směrech schopná ženská, před kterou zločinci prchají, ne však na dlouho.


Který z kriminalistů čtyř českých seriálů je vaším oblíbencem a při své práci postupuje nejlíp? HLASUJTE V ANKETĚ!

   NEPŘEHLÉDNĚTE:
Specialista Jakub Štáfek totálně propadl své seriálové postavě: Podívejte se, co provedl na natáčení!

Kdy se seriál Dáma a Král vrátí na televizní obrazovky? O jeho budoucnosti už bylo rozhodnuto

NATÁČENÍ POLICIE MODRAVA: Hektolitry kávy, dlouhé přípravy i strach o život kaskadéra!

Autor: Maci

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Specialisté

Články k pořadu Specialisté

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady