Chcete, aby vaše děti byly v životě úspěšné? Zapište je na speciální letní tábor!

Přečtěte si rozhovor s Filipem Lepierem, lektorem a garantem jedinečného projektu TeenleaderZ. Společně s kolegou Janem Ženatým se rozhodli předat cenné zkušenosti z oboru vzdělávání managementu velkých nadnárodních firem dětem a dospívajícím prostřednictvím letního kurzu. Co všechno se během něj mohou naučit? Pokud se navíc zapojíte do soutěže, získáte zajímavou slevu na kurzovné!

O jaký projekt se konkrétně jedná?
TeenleaderZ Summer Camp je unikátní pětidenní program, svou formou podobný příměstským táborům, jehož cílem je zábavnou a interaktivní formou rozvíjet děti a mladé lidi z generace Z v oblasti komunikace, spolupráce, leadershipu, osobní efektivity a kritického myšlení.

Koho je možné si představit pod pojmem „generace Z“?
Rozdělení na generace X, Y a Z je samozřejmě pouze přibližné. Nejčastěji se uvádí, že do tzv. generace Z patří děti narozené mezi lety 1996–2010. Do deseti let začne výrazně ovlivňovat a měnit tento svět svými názory, nápady i hodnotami a my věříme, že vzdělání bude hrát v jejich rozhodování a budoucí „správě světa“ důležitou roli.

Jaké je hlavní poslání tohoto projektu?
Podporovat přirozenou touhu dětí a teenagerů být nezávislí, samostatní a zkoušet nové věci. Nebát se chybovat a spolupracovat s ostatními, učit se oddělovat podstatné od naléhavého… zkrátka naučit je postavit se s odvahou a dobrými sociálními dovednostmi všemu, co je teprve čeká. Díky tomu dítě získá v životě výhodu oproti stejně starým, ale i mnohem starším vrstevníkům.

Pro koho je tento kurz především určen? Jak je omezen věkově?
Je pro děti a teenagery ve věku od 9 do 19 let a jediným omezením je dostupnost pro mimopražské děti, neboť campy letos pořádáme pouze v Praze.

Co se během kurzu mohou děti a mladí lidé naučit?
Mohou posílit dovednosti, které budou potřebovat každý den svého života. Myslí se jimi například efektivní komunikace a spolupráce, řešení konfliktů, plánování a dotahování projektů, prezentační dovednosti či kritické myšlení. Tyto dovednosti jsou klíčové pro úspěch nejen na vysokých pozicích, ale přesto se ve školách vůbec neučí. Dospělí to pak dohánějí až v zaměstnání, což už je mnohdy pozdě.

Co všechno si budou moct konkrétně účastníci během kurzu zkusit?
Chceme, aby náš camp a snaha teenagerů měla vliv na skutečný život, tedy abychom jen nerozvíjeli tzv. měkké dovednosti nanečisto. Konkrétně tedy budou mít za cíl natočit skutečný film a ti starší dokonce založit reálný projekt komerčního či charitativního charakteru a vystavit ho na platformě pro hromadné financování.

Je možné se do kurzu ještě přihlásit? Co je potřeba pro to udělat?
Termínů jsme vypsali jen omezené množství a poměrně rychle se zaplňují, ale volná místa ještě určitě zbývají. Přihlášení je jednoduché. Stačí se pomocí tohoto odkazu: https://www.teenleaderz.cz/prihlaska-kontakty/ dostat na náš web a vyplnit registrační přihlášku. Navíc do pondělí 29. 6. probíhá soutěž na našem Instagramu (Teenleaderz summer camp) a všichni, kdo se jí zúčastní, získají 10% slevu na kurzovné.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Snídaně

Články k pořadu Snídaně

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady