• Pořady
  • Snídaně
  • Léto, film a drink: Kinematograf bratří Čadíků promítá pod širým nebem po celém Česku

Léto, film a drink: Kinematograf bratří Čadíků promítá pod širým nebem po celém Česku

K prázdninám neodmyslitelně patří také pohodová atmosféra horkých dní. Ta vás určitě pohltí na promítání filmů v letních kinech. Kinematograf bratří Čadíků objíždí v průběhu léta celou Českou republiku. A ještě při sledování snímků můžete přispět na dobrou věc!

Ve kterých městech bude Kinematograf bratří Čadíků promítat? A které filmy můžete v letním kině letos vidět?

Kinematograf bratří Čadíků

Společnost Kinematograf bratří Čadíků funguje už od roku 1992, kdy si bratři Josef a Pavel pořídili první maringotku a začali s projekčním zařízením objíždět moravský venkov. Kde jiní končili, tam my jsme začínali, citoval ve Snídani zakladatel Josef Čadík Bolka Polívku, který je jejich patronem. Od té doby se kinematograf rozrostl a podporuje také různé charitativní akce.

Filmové léto 2023

Už přes třicet let vyjíždí kinematograf během léta do různých měst po celém Česku a dělá lidem radost českými filmy. Partnerem kinematografu je tento rok právě Voyo. Diváci mohou zhlédnout například filmy Buď chlap!, Přání k narozeninám nebo Princ Mamánek. Případně si může konkrétní obec dokoupit licenci na další zahraniční či animované snímky.

Kinematograf bratří Čadíků
Kinematograf bratří Čadíků  |  FOTO:  TV Nova

Dobrovolné vstupné

Vstupné na promítání je dobrovolné a výtěžek jde na charitativní účely. Konkrétně peníze putují na sbírku Konto Bariéry, která pomáhá lidem se zdravotním postižením. Každý rok se kinematografu podaří vybrat více než milion. Můžete si tedy nejen užít příjemnou atmosféru letního kina, ale ještě přispět libovolnou částkou na dobrou věc.

Snídani sledujte každý den na TV Nova. Nebo si ji pusťte na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Snídaně

Články k pořadu Snídaně

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady