• Pořady
  • Policie Modrava
  • Srní, ráj seriálu Policie Modrava: Kde se setkáte s vlky a kde se procházel herec Tomáš Holý?

Srní, ráj seriálu Policie Modrava: Kde se setkáte s vlky a kde se procházel herec Tomáš Holý?

Seriál Policie Modrava ukazuje krásnou přírodu Národního parku Šumava, kde se nachází obec Srní. Ta je známá jelením safari i výběhem s vlky. A čas zde trávil také herec Tomáš Holý.

Srní najdete v okrese Klatovy. Za pozornost stojí nejen samotná obec, ale výlety si užijete i v okolí.

Významné památky

Dominantou Srní je kostel nejsvětější trojice, architektonická památka s bohatou historií. Báně kostela je pokrytá šindelem, který se dříve používal jako ochranný prvek staveb. Typickým šumavských stavením je Klostermannův dům, který se objevil ve filmech Na pytlácké stezce, Pod trnkovým keřem a Pod jezevčí skálou. Ve známé trilogii hrál hlavní roli Tomáš Holý. 

Stezka

V okolí Srní se nachází Mravenčí stezka, kterou si užijí především děti. Najdete na ní různé herní prvky nebo úkoly, ale i dětské hřiště. Vydejte se také na Klostermannovu stezku, kde najdete informace o spisovateli Karlu Klostermannovi, který kdysi dávno popsal Šumavu svými slovy: „Je tady nádherně, neporovnatelně krásně. Lidé přece jen nestačili oloupit přírodu o její věčné půvaby. Ale ta rázovitá Šumava, její vznešený posvátný klid, poezie šumivých smrkových hvozdů, ta už tady není. Zmizela odsud navždy.“

FOTO:  TV Nova

Vlčí výběh

Děti i rodiče si užijí výlet do vlčího výběhu, který se nachází blízko Srní. Skrz výběh vede lávka dlouhá 300 metrů ve výšce 4 až 5 metrů nad zemí, kde najdete pozorovací přístřešky a informace o komunikaci mezi vlky. K výběhu vede dva kilometry dlouhý naučný okruh seznamující návštěvníky s výskytem šelem na Šumavě.

FOTO:  TV Nova

Seriál Policie Modrava sledujte každou neděli ve 20:20 na Nově a o týden dříve na Voyo. A jak vznikal seriál? To se dozvíte v dokumentu Policie Modrava Jaroslava Soukupa, který najdete na nova.cz.

Související videa

Jaroslav Soukup
Jaroslav Soukup

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Policie Modrava

Články k pořadu Policie Modrava

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady