• Pořady
  • Koření
  • Bonusy
  • Medicína zrozená v srdci Kurdistánu: Co jste nevěděli o granátových jablkách?

Medicína zrozená v srdci Kurdistánu: Co jste nevěděli o granátových jablkách?

Blízký východ, kolébka mnoha národů, kultur a jazyků, ale třeba i vědy a medicíny. Zvlášť na přelomu 10. a 11. století našeho letopočtu patřilo arabské lékařství k těm nejpokročilejším. Do orientálních zemí se sjížděli učenci z celého světa. Poklady z přírodní lékárny střeží místní jako oko v...

Blízký východ, kolébka mnoha národů, kultur a jazyků, ale třeba i vědy a medicíny. Zvlášť na přelomu 10. a 11. století našeho letopočtu patřilo arabské lékařství k těm nejpokročilejším. Do orientálních zemí se sjížděli učenci z celého světa. Poklady z přírodní lékárny střeží místní jako oko v hlavě dodnes. Stačí se vypravit do irácké Sulaj-má-níje na ochutnávku lahodné medicíny z granátových jablek. Místní začínají v listopadu zpracovávat granátová jablka, která sklidili. Z vydlabaných zrníček vyrábějí šťávu, melasu nebo ocet. Jaké přednosti výrobky z toho ovoce mají?

Čím dalším jsme se v Koření z 4. prosince zabývali?

Kreml, Rudé náměstí, kontroverzní replika chrámu Krista Spasitele nebo pomníky hrdinům druhé světové války – pamětihodnosti, které si při své cestě do Moskvy nechá ujít jen málokdo. K tomu všemu nabízí ruské hlavní město i některé skryté a tak trochu zvláštní skvosty – mezi nimi i muzeum pinballu!

Když se řekne Barcelona, asi každý si vybaví známý fotbalový klub. Někteří ale také jednu z nejvýznamnějších architektonických staveb světa. Vydejte se s Kořením k chrámu Sagrada Familia a odhalte, proč je o krok blíž ke svému dokončení.

Sýr má rád snad každý z nás. Existuje tolik druhů, že si víceméně všichni přijdou na své. Pro milovníky této pochoutky je festival sýrových lahůdek v Mongolsku to pravé ořechové. Do hlavního města Ulánbátaru se sjeli sýraři z celé země, aby předvedli, co dokážou!

Více dílů Koření a celý tento díl najdete na Voyo.

Nejnovější videa z pořadu Koření

Nejnovější články k pořadu Koření

Podobné pořady

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady