Pondělní Snídaně o tom, jak ušetřit NEPUBLIKOVAT

Aktualizováno 20.04.2014


V pondělní Snídani si nebudeme povídat jen o tom, jak v dnešní době finanční krize ušetřit, ale řekneme si také, kdy dítě potřebuje skutečně logopeda a kdy ne.

6.20, 7.25
Kdy dítě potřebuje logopeda?
Zdá se vám, že vaše dítě zaostává v mluvení za svými vrstevníky? Může to být jen otázka času, kdy samo špatnou výslovnost „dopiluje“, ale také to může být ten správný čas pro návštěvu logopeda. Jak taková první návštěva u logopeda vypadá, jak často je potřeba do logopedické poradny chodit a podle čeho vlastně poznáme, že je to vůbec nutné? Nejen na to nám odpoví dnešní první host. A vy se můžete samozřejmě ptát také na našem diskusním fóru.
 

Chatujte o logopedii

 

7.20, 7.55
Česko trápí sucho
Meteorologové varují před suchem a nebezpečím požárů. Ty hrozí hlavně na jihu Moravy a severozápadě Čech. Pokles zásob půdní vláhy nastává v Česku od konce srpna. Ohrožuje hlavně nižší a střední polohy. Náš druhý host nám poradí, jak se chovat v přírodě a jak požárům předejít.
 

7.45, 8.15
Jak ušetřit?
Pokud žijete od výplaty k výplatě, využíváte pravidelně kontokorentní úvěr, kreditní karty nebo nakupujete zboží na splátky, stačí velmi málo a můžete skončit v dluzích. Přijdete třeba o práci a z podpory všechno to splácení utáhnete jen ztěží. Proto se určitě vyplatí mít našetřenou nějakou rezervu, ideálně ve výši dvou až tří platů, aby vás taková situace nezaskočila. Jenomže, jak a hlavně na čem ušetřit, když vám rodinné finance vycházejí tak akorát? Tak to už je otázka na našeho hosta.
 

8.20
Ordinace
Na závěr Snídaně se vydáme do Ordinace v Růžové zahradě. Naším hostem bude Veronika Jeníková alias sestřička Vendulka Čížková. Ta má teď v seriálu velké starosti, ráda by pomohla Čížkově dceři Vlastě, kterou v Thajsku zavřeli do vězení, a do toho všeho jí stále nadbíhá neúnavný Jindřich Valšík. Kam se bude Vendulčin seriálový osud ubírat nám možná prozradí její představitelka.
 

Moderátoři: Marta Ondráčková + Tomáš Krejčíř
Zprávy: Markéta Holatová
Sport: Tomáš Kučera
Počasí: Michal Jančařík
Internet: Zbyněk Janíček
Doprava: Pavla Humlová

 


Novinky z NOVY