Patrick Swayze ještě jednou zatančí za chvíli na Nově

Aktualizováno 07.05.2014

Hříšný tanec

Populární americký herec Patrick Swayze dva roky statečně bojoval s rakovinou slinivky, která však nad ním v pondělí zvítězila. Televize Nova divákům mimořádnou změnou v programu připomene jeho nejznámější roli šarmantního tanečníka Johnnyho ve filmu Hříšný tanec, který uvedeme ve středu od 21:20 hodin.

Informace o hercově zhoršujícím se zdraví kolovaly již delší dobu světovými médii. Doprovázely je fotografie, na nichž byl Swayze vyhublý doslova až na kost. Sám však protestoval proti tomu, jak na něj svět nahlíží. „Ve svém životě nacházím mnoho pozitivního,“ odvětil na dotazy novinářů a později zdůraznil: „Stále věřím, že jednou ten boj vyhraju.“

Černým myšlenkám vzdoroval prací. Do posledních chvil natáčel kriminální televizní seriál The Beast, jenž se v zámoří těší mimořádnému zájmu. Oporou mu byla také jeho rodina – manželka Lisa, s níž se seznámil, když jí bylo 16 let na taneční škole, bratr Don a matka, která ho přivedla na uměleckou dráhu. Pracoval také na vzpomínkové knize Ještě jeden tanec.

Patrick Swayze, napůl apačské krve, je původně vystudovaný tanečník. U filmu začínal v teenagerovských snímcích od nichž se dostal k romantickým rolím. Stále přitom působil na divadelních prknech.

Zlomovým okamžikem jeho kariéry byl film Hříšní tanec (Dirty Dancing) z roku 1987, kde vytvořil půvabný milenecký pár s Jennifer Grey. Za svou roli získal Zlatý globus a zazpíval si také v jedné z písní.

Další role ztvárnil také ve filmu Duch, kde se objevil po boku hereček Demi Moore a Whoopi Goldberg. Do hlavní role byl obsazen i v kriminálním filmu Bod zlomu, v dramatu Poslední tanec, thrilleru Černý pes nebo v komedii Táta lump. Účinkoval také v několika kusech na londýnské muzikálové scéně i na Broadwayi.


Novinky z NOVY