Doktor od Jezera hrochů

Aktualizováno 05.06.2014


14. července 2009 padla v pražských Malešicích první klapka filmu Doktor od Jezera hrochů v režii Zdeňka Trošky, podle stejnojmenné knižní předlohy Miloslava Švandrlíka. A TV Nova je hlavní mediálním partnerem tohoto projektu.

Jméno režiséra i autora předlohy jistě zaručuje kvalitní porci filmové zábavy a divácké odezvy. A když se k tomu připočte ještě plejáda českých oblíbených herců, jakými jsou například: Jiří Langmajer, Jitka Smutná, Jaroslav Šmíd, Oldřich Navrátil, Tereza Bebarová, Eva Holubová, Bob Klepl či Edita Brychta – známá svou hlavní rolí ve filmu Akumulátor, máme se na co těšit.

 

A o čem film vypráví? Děj nás zavede do rodiny lékaře Čeňka Dobešky, který pracuje v nemocnici na interně a žije v bytě se svou manželkou Zuzanou a její matkou. Ta si pro svoji dceru vždy přála dobrého muže, nejlépe zámožného a uznávaného lékaře. V době, kdy si Čeněk bral Zuzanu, byl úspěšný. Tchýně je pohoršena nedostatečnou ctižádostivostí a neschopností svého zetě vydělat peníze na drahé auto a vilu na pražské Ořechovce. Dobešek se se svými problémy svěří kolegovi Karlu Pištělákovi, který mu zařídí práci v Africe. Pištělák tvrdí, že se z Afriky vrátí Dobešek jako zcela jiný člověk, že bude rozhodný, odvážný a pohádkově bohatý na to, aby mohl zařídit bydlení na Ořechovce. Dobešek není sám přesvědčen, jestli chce odjet do Afriky. Nakonec se mladý lékař rozhodne odletět. V letadle se setká s letuškou Lenkou, která je mu víc než sympatická….


Na to, jak celý film dopadne, si počkejte na 25.února 2010, kdy by měl mít film premiéru v českých kinech.


 


Novinky z NOVY