Zdeněk Troška bude točit i v Africe!

Aktualizováno 02.04.2014


Kdo se včera ráno pohyboval v pražských Malešicích, nestačil se divit. V jindy poklidné domkové čtvrti bylo totiž hned po ránu pěkně veselo. Režisér Zdeněk Troška zde totiž odstartoval 1. klapku k dlouho očekávanému filmu podle stejnojmenné knihy Miloslava Švandrlíka, Doktor od Jezera hrochů.

A i když v devět hodin ráno počasí zrovna nepřálo natáčení na zahradě rodinného domku, jak bylo původně ve scénářích, štáb si s tím hlavu příliš nelámal a přesunul se nejprve na pár obrazů do domu Dobeškových – tedy Jitky Smutné a Oldřicha Navrátila, kde se také pomyslně připilo šampaňským.

A o čem to všechno vlastně bude? „Pan doktor Dobešek je dobrák a hodný člověk, který má rád lidi, o které se stará coby doktor s velkou láskou a ochotou. Na druhou stranu má smůlu v rodinném zázemí, tak musí odcestovat hodně daleko, aby našel tu pravou lásku," vysvětluje hlavní hrdina, herec Jaroslav Šmíd. Mimo tohoto hlavního představitele doktora Čeňka Dobeška se ve filmu můžete těšit také na Evu Holubovou, Jitku Smutnou, Jiřího Langmajera, Adélu Gondíkovou nebo hollywoodskou herečku českého původu Editu Brychtu.

 

Štáb v čele s režisérem Zdeňkem Troškou bude točit až do konce srpna, potom se na měsíc uklidí do střižny a v říjnu se vydají točit do Národního parku v Keni. V kinech se na film, jehož je televize Nova koproducentem, můžete těšit už na začátku příštího roku.

Helena Machová, nova.cz

Novinky z NOVY