Nova pomáhá: Rwanda na vlastní oči

Aktualizováno 13.02.2016


Televize Nova se snaží pomáhat tam, kde je potřeba. Nejinak je tomu v případě naší spolupráce s organizací UNICEF, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí po celém světě.

UNICEF upíná svou pozornost mimo jiné na Rwandu. Země patří k nejchudším zemím světa, každé desáté dítě tam umírá dřív, než oslaví páté narozeniny. Polovina dětí trpí podvýživou. UNICEF se ve Rwandě stará o dostatečný přísun dětské výživy, pitné vody, očkování, vzdělání a o ochranu dětí. Díky českým dárcům se tyto projekty podporují už šest let. Loni odešlo z České republiky do Rwandy 3 577 074 Kč.


Ve středu 29. března budete mít možnost v pořadu Na vlastní oči vidět exkluzivní reportáž z Rwandy, kterou natočil v druhé polovině března reportér Radek John. Vypráví jímavý příběh osmiletého Patrika, který už dva roky žije na ulici v hlavním rwandském městě Kigali. V reportáži se představí centrum pro děti ulice, které český UNICEF už několik let podporuje. Během reportáže můžete tyto programy pomoci dětem podpořit, a to buď zavoláním na linku UNICEF (číslo bude zveřejněno v pořadu) nebo odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS UNICEF na číslo 87777. Cena DMS 30 Kč, UNICEF z toho obdrží 27 Kč.
 

Jak vypadá nezáviděníhodná každodennost očima malého dítěte? Jaké nástrahy a rizika ho na ulici potkávají? Inspirujte se televizí Nova a přispějte tam, kde pomoc potřebují.


DÍVEJTE SE: NOVA POMÁHÁ DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ


SLEDUJTE: KAM NEMŮŽE LÉKAŘ, POMŮŽE NOVA


EXKLUZIVNĚ NA NOVA.CZ: BABICA VAŘIL V DĚTSKÉM DOMOVĚ
 

 


Novinky z NOVY