Nova odvysílá v TV premiéře film Vratné lahve

Aktualizováno 01.04.2014


Televizní premiéra úspěšné české komedie z roku 2007 Vratné lahve, na jejímž vzniku se podílela i televize Nova jako koproducent filmu, se uskuteční na obrazovkách TV Nova v sobotu 11. dubna od 20.00 hodin.

Smutná komedie o tom, jakou to dá fušku nezestárnout, je výsledkem skvělé rodinné spolupráce otce a syna Svěrákových. Zdeněk Svěrák napsal scénář a zahrál si hlavního hrdinu příběhu, učitele na penzi Josefa Tkalouna. Jeho syn Jan snímek režíroval a o jeho hereckém výkonu prohlásil: „Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje – je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé.“

Televizní premiéra úspěšné české komedie Vratné lahve se uskuteční na obrazovkách TV Nova v sobotu 11. dubna od 20.00 hodin. Doposud nejvýdělečnější film české kinematografie, na jehož vzniku se podílela i televize Nova, zaujal i v zahraničí a zúčastnil se soutěží a festivalů po celém světě. Kromě tří zlatých sošek Českého lva – za nejlepší režii, nejlepší scénář a za divácky nejúspěšnější film za rok 2007, snímek obdržel Cenu diváků na festivalu v Karlových Varech a celou řadu zahraničních ocenění, mimo jiné na festivalech v německém Hamburgu, islandském Reykjavíku, čínském Hongkongu, severokorejském Pchjongjangu, syrském Damašku či několikrát v USA.

Michaela Fričová, tisková mluvčí TV Nova

Novinky z NOVY