Islandský klitoris, děsivá nehoda, smrt. Jak se točili Strážci Galaxie 2?

Publikováno 17.07.2021


Peter Quill, Gamora, Drax, Rocket a Groot se vrací. Strážci Galaxie se živí jako skupinka žoldáků a společně ochraňují vesmír před nebezpečím. Co ale o natáčení druhého filmu s touhle nesourodou skupinkou ještě nevíte? Přečtěte si, s čím se musel štáb potýkat.

Už natáčení prvního dílu prospělo herci v titulní roli. Chris Pratt se přiznal, že natáčení dvojky mu pomohlo vyrovnat se s otcovou smrtí. Ačkoli Prattův tatínek zemřel už v roce 2014, herec v té době neměl šanci vyrovnat se se smrtí, protože byl zaneprázdněn natáčením jiného akčního filmu a chtěl si na place udržet zbytek nálady. U filmu, který režisér James Gunn popsal jako „příběh o otcích“, dokázal Pratt otevřít staré rány, které se po nějakou dobu hojily, a uznat skutečnost, že některé rány nelze úplně uzdravit nikdy.

​V září 2015 uvedl režisér James Gunn v příspěvku na Facebooku, že chce jako některé vedlejší postavy mimozemskou rasu „Sneepers“, která se poprvé objevila v komiksu Marvelu v roce 1964. Nedoporučilo mu to právní oddělení společnosti Marvel, protože název byl příliš podobný slovu „snípur“, což je islandské slovo pro „klitoris“. Marvel nicméně použití názvu „Sneepers“ povolilo, částečně kvůli rozsáhlé medializaci, kterou Gunnův původní příspěvek obdržel.

Olivia Jackson, kaskadérka Nebuly v prvním díle, utrpěla při natáčení jiného filmu opravdu ošklivou nehodu na motorce, po které jí museli amputovat levou paži a složitě dávat dohromady levou stranu obličeje. Na první dojem je to zkrátka riziko nebezpečné kaskadérské práce. Z čeho ale běhá mráz po zádech, je strašidelná souvislost –⁠ postava Nebuly má podle scénáře už v prvním díle protetickou levou ruku a rekonstruovanou levou stranu obličeje!

Další perličky, které možná netušíte:

  • Strážci Galaxie 2 jsou prvním filmem natočeným na kameru s 8K rozlišením.
  • Baby Groot je vlastně Grootův potomek, nikoli stejná postava, jak potvrdil režisér James Gunn na Twitteru.
  • Laura Haddock (matka Petera Quilla) se také objevila ve filmu Captain America: The First Avenger (2011) jako kapitánova fanynka.
  • Režisér James Gunn si úvodní scénu Groota sám odtančil. Specialistům na počítačové triky trvalo 2 roky, než scénu vykreslili do finální podoby.
  • Představitel Draxe musel každý den po natáčení posedět v sauně, aby mu maskérky mohly odstranit složitý make-up.
  • V komiksu je postava Mantise člověk, avšak režisér z něj udělal mimozemšťana, aby byl Peter Quill jedinou postavou pocházející ze Země.

Na dobrodružné sci-fi Strážci Galaxie Vol. 2 se můžete podívat v sobotu 17. července od 20:20 na Nově, nebo v repríze ve středu 21. července od 20:00 na Nova Cinema. 


Novinky z NOVY