Špeky, impotence a deprese! Co zažili Strážci Galaxie mimo kamery?

Publikováno 10.07.2021


Cynický mýval, vražedná kráska, humanoidní strom, cholerický bojovník a retro dobrodruh. Oblíbená skupinka vesmírných odpadlíků si vysloužila milionové tržby a bezpočet fanoušků. S čím ale bojovaly herecké hvězdy ve svém soukromí?

Když se řekne Vin Diesel, většina zlidí si vybaví spíše horu svalů a drsný, sexy pohled, nežli větve, mech, přesličky a plavuně. „Já jsem Groot,“ řekl Vin Diesel v dabingovém studiu více než tisíckrát! Svou postavu dokonce namluvil v několika různých jazycích – včetně ruštiny, mandarínštiny, španělštiny, portugalštiny, němčiny a francouzštiny.

Tento výkon mu prý pomohl v nejtemnějším období života, kdy se potřeboval vypořádat se ztrátou svého nejlepšího přítele a představitele filmu Rychle a zběsile Paula Walkera. Díky natáčení se tak po dlouhém přemítání o smrti a smyslu existence konečně vrátil mezi lidi. Silák Vin odhalil své citlivé nitro, když přiznal, že na něj kromě společnosti kolegů zapůsobila i samotná postava Groota tím, jak umí oslavovat život.

Strážci Galaxie
Zdroj: Walt Disney Pictures

Režisér James Gunn uvedl, že konkurz představitele hlavní role, Chrise Pratta, šel tak skvěle, že byl připraven mu nabídnout roli, i kdyby se včas nedostal do formy. Gunn si zažertoval, že byl ochoten mu udělat klidně počítačové břišáky. Pratt však požádal Gunna, aby mu dal šest měsíců na ztrátu dvaceti kil. Nakonec však zhubl téměř třicet! Herec Chris Pratt aneb žoldák Peter Quill absolvoval velmi přísný tréninkový režim, který popsal přímo jako „mučivý“, ale když pak natáčel scény bez trička a viděl se na obrazovce, cítil, že to úsilí za to stálo. Byl prý nesmírně nadšený, že vidí nejlepší fyzickou verzi sebe sama.

Pro role před natáčením Strážců Galaxie totiž střídavě hubl a přibíral. Magazínu Men's Health se svěřil, že se v důsledku toho stal „impotentním a depresivním“. Z jeho dobré kondice se radují nejen jeho manželka, spisovatelka Katherine Schwarzenegger a slavný tchán, legendární Arnold, ale také spousty fanynek a fanoušků. Chris byl totiž zařazen do seznamu nejvíc sexy mužů časopisu People.

Strážci Galaxie
Zdroj: Walt Disney Pictures

Na první pohled roztomilé zvířátko k zulíbání, po chvíli na uškrcení. Takový je mýval Rocket. Podle filmařů je naprosto jedinečný, a právě proto je stále tak naštvaný. Malé zvíře, na kterém se prováděly experimenty (rozdělili ho na kousíčky, znovu složili a implantovali do něj spoustu součástek), takže je z něj napůl stroj a napůl mýval, je ubohé a rozzlobené stvoření. Být jediný svého druhu zkrátka není snadné.

Rocket byl vymodelován podle skutečného mývala jménem Oreo, který žil ve Velké Británii. Oreo měl ale k Rocketovi hodně daleko – mimo procházení po červeném koberci se věnoval hlavně návštěvám dětí v nemocnicích pro dlouhodobě nemocné. Herec Bradley Cooper, který daboval Rocketa, uvedl že se při práci inspiroval postavou Joa Pesciho z filmu Mafiáni (Goodfellas, 1990). Inu, možná proto ho raději k malým dětem nepouštějte!

Na dobrodružné sci-fi Strážci Galaxie se můžete podívat v sobotu 10. července od 20:20 na Nově, nebo v repríze ve středu 14. července od 20:00 na Nova Cinema. 

Strážci Galaxie
Zdroj: Walt Disney Pictures


Novinky z NOVY