DNES VEČER: Geostorm: Globální nebezpečí

Publikováno 12.03.2021


V roce 2019 naše planeta trpí extrémními výkyvy počasí. Mezinárodní společenství se rozhodne pro radikální změnu. Zemi obklopí množstvím satelitů k řízení globálního klimatu. Celá síť je pojmenovaná Holanďan a jejím autorem je Jake Lawson, který ji řídí z vesmírné stanice.

Když dojde k extrémní bouřce nad Šanghají, Lawson nečeká na schválení a tajfun eliminuje, za což je pozván před senátní komisi. Jakeovy nekompromisní názory a prudká povaha vedou k jeho propuštění. Řízením projektu je pověřen mladší bratr Max. Jake to nedokáže přijmout a z vesmírné stanice odchází. O tři roky později je v afghánské poušti nalezena zmrzlá vesnice, i když v jejím okolí je padesát stupňů nad nulou. Max přesvědčuje prezidenta USA, aby zahájil vyšetřování, a také požádá bratra, aby mu pomohl zjistit skutečný důvod poruchy satelitní sítě dřív, než dojde ke geomagnetické bouři, která zničí život na celé planetě Zemi.

Na snímek Geostorm: Globální nebezpečí se můžete těšit v pátek 12. března od 20:20 na Nově nebo v repríze v sobotu 13. března od 23:20 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY