Piráti z Karibiku popáté: Návrat hereckých hvězd i zranění důležitých postav!

Publikováno 06.03.2021


Oblíbená pirátská sága o kapitánu Jacku Sparrowovi se dočkala i pátého pokračování. Film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta přinesl nejen známé tváře, ale také ty nové. A to například herce Javiera Bardema, který si zahrál bájného kapitána Salazara. Dokonce se v něm objevili i Orlando Bloom a Keira Knightley. Jaké zajímavosti doprovázely natáčení filmu?

Název filmu se pro různé státy liší. V Americe a dalších anglicky mluvících zemích ho fanoušci znají jako Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, ale například v Česku se film jmenuje Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, tedy Pirates of the Caribbean: Salazar´s Revenge. Páté pokračování režírovala dvojice Joachim Rønning a Espen Sandberg, a jelikož mají oba smysl pro humor, ve filmu se v jedné scéně objeví jejich setnuté hlavy u gilotiny.

Zdroj: Walt Disney Pictures

​​V roli kapitána Jacka Sparrowa se opět objevil herec Johnny Depp, který si v té době procházel manželskou krizí. Chodil kvůli tomu také pozdě na natáčení, což způsobovalo problémy ostatním členům štábu. A aby toho nebylo málo, při natáčení v Austrálii si herec zlomil ruku a musel se tak vrátit zpátky do USA, kde podstoupil operaci. Zranění se nevyhnula ani herečka Kaya Scodelario, která ve filmu hrála postavu Cariny Smyth. Během scény odehrávající se na Černé perle uklouzla a zlomila si rameno.

Kapitána Salazara ztvárnil herec Javier Bardem, který se objevil jako záporák Jamese Bonda ve filmu Skyfall. Jelikož měl Salazar zohyzděnou tvář, pracovali maskéři na hercově proměně pokaždé celé tři hodiny. Jeho vlasy musely být počítačově upraveny, takže mu maskérky také nakreslily na tvář tečky, podle kterých pak mohli tvůrci sledovat pohyb jeho hlavy.

Zdroj: Walt Disney Pictures

​Fanoušky potěšil především návrat Orlanda Blooma (Will Turner) a Keiry Knightley (Elizabeth Swann), kteří se naposledy objevili ve třetím pokračování Piráti z Karibiku: Na konci světa v roce 2007. Po deseti letech se tak oba vrátili se svými postavami, které všichni zbožňovali. Především scéna s Keirou fanoušky překvapila, i když se už před uvedením filmu mluvilo o jejím návratu k natáčení. Do poslední chvíle se to ale snažili tvůrci utajit.

V Salazarově pomstě si zahrála další slavná osobnost, a to člen legendární skupiny Beatles – Paul McCartney. Ten hrál strýce Jacka Sparrowa. McCartney také v jedné scéně zpívá píseň Maggie Mae, která se objevila i na albu Beatles "Let It Be". A ani otec Sparrowa není neznámý. Toho ztvárnil kytarista kapely Rolling Stones Keith Richards. Na hudbě k filmu se však tentokrát nepodílel Hans Zimmer jako u předchozích dílů. V té době totiž skládal melodie k filmu Dunkerk.

Zdroj: Walt Disney Pictures

​​A na co se můžete těšit? Tentokrát se Jack Sparrow setká s pirátskými duchy, které vede kapitán Salazar. Jejich cílem je zabít každého piráta včetně Jacka. Jeho jedinou nadějí je získání legendárního Poseidonova trojzubce, který má nad Salazarem moc. Podaří se Jackovi porazit strašlivého Salazara?

Film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta si nenechte ujít v sobotu 6. března od 20:20 na Nově, reprízu pak můžete sledovat 7. března v 17:40 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY