Nadace Nova pomáhá dětem s domácí výukou! Počítače dostaly hned tři rodiny

Publikováno 06.03.2021


Nadace Nova se spojila s projektem Počítače dětem a společně zajišťují pomoc v rodinách, kde nemají prostředky na nákup počítače pro domácí studium. Tentokrát počítače dostaly tři rodiny, ve kterých děti konečně mohou držet krok se svými spolužáky a učit se předměty, které je baví.

Nadace Nova vyrazila společně s moderátorem Martinem Čermákem do Tyršovy základní školy a mateřské školy v pražských Jinonicích, kde předala počítače dětem, které se nemohly plně věnovat domácí výuce. A všechny se na nového pomocníka moc těšily. Mezi nimi byl dvanáctiletý Filip, kterého baví skládat různé předměty z papíru, má rád lego a hraje florbal, který bohužel nemá momentálně kde hrát. Ve škole ho nejvíce baví výtvarná výchova, ale také dějepis a zeměpis. A díky novému počítači o své oblíbené předměty nepřijde.

Zdroj: Počítače dětem

​Dalšími šťastnými dětmi byla trojčata Alexandra, David a Dominik, jejichž rodina pochází původně z Ukrajiny. Děti jsou vedené ke sportu, který jim v dnešní době velmi chybí. Sašenka ráda pomáhá malým dětem a jednou by se chtěla stát učitelkou ve školce. David a Dominik by zase chtěli být policisty nebo vojáky. Jelikož má rodina pouze jeden notebook a mobily, trojčata byla z dalších počítačů nadšená. Nemusí se tak doma dělit o jeden a mají klid na studium. 

Zdroj: Počítače dětem

​​Z počítačů měl radost také Matyáš, který se zajímá o historii, proto je jeho oblíbeným předmětem dějepis. V rodině má počítač jen jeho sestra-dvojče Viktorka, která má ráda výtvarnou výchovu a přála by si stát se návrhářkou. Díky novému počítači se mohou obě děti učit současně a každý na svém. 

Zdroj: Nadace Nova

​Cílem projektu Počítače dětem je poskytnout rodinám v nouzi výpočetní techniku, která umožní jejich dětem studovat z domova a zvyšovat tak počítačovou gramotnost a kreativní činnost. Hledáme rodiny, které se dostaly do finanční nouze a nemohou svým dětem poskytnout techniku pro jejich studium. Dále hledáme dobrovolníky, kteří pomohou svážet techniku od dárců, rozvážet ji do potřebných rodin apod. V neposlední řadě také hledáme dárce, kteří nám vhodnou techniku věnují. Více informací na: https://www.nadacenova.cz/pocitace-detem


Novinky z NOVY