Známé tváře televize Nova pomáhaly spolu s Nadací Nova dětem. Darovaly jim počítače

Publikováno 03.03.2021


Pro spoustu rodin je v současné době problémem výuka dětí na dálku – nemohou si totiž dovolit potřebnou techniku. Známé tváře televize Nova se těmto lidem rozhodly pomoci a darovaly počítače těm, kteří to potřebují.

Pět dětí střídajících se na jednom počítači – i tak může vypadat online výuka v rodinách, které nemají peněz nazbyt. Vzhledem k tomu, že online výuku si děti nemohou naplánovat, nastává logistický problém, který není snadné vyřešit. Projekt Počítače dětem, v jehož rámci se sbírá stará technika a po patřičných opravách je distribuována potřebným, spojil síly s Nadací Nova a společně pomáhají rodinám, které se právě v takové situaci ocitly.

Zdroj: Počítače dětem

​„Pečlivě prověřujeme, aby se počítače dostaly do správných rukou. Nejdříve kontaktujeme paní učitelku a zjišťujeme, zda dítě počítač opravdu potřebuje. Až poté jej darujeme,“ vysvětluje Robert Novotný, zakladatel projektu Počítače dětem.

Zdroj: Počítače dětem

​Rodinám v nouzi se rozhodly pomoci i známé tváře televeize Nova, jako je Dana Morávková, Michaela Badinková nebo Jan Kopečný. Pomáhat ale můžete i vy! Pokud máte doma techniku, kterou nepotřebujete, můžete ji do projektu darovat. Více informací najdete na webu www.pocitacedetem.cz.

Zdroj: Počítače dětem


Novinky z NOVY