Harry Potter a Relikvie smrti – část 2: Kdo byl ještě před natáčením zatčen policií?

Publikováno 20.02.2022


Druhá část závěrečného filmu o Harrym Potterovi přinesla spoustu napínavých scén. Některé z nich ani neměly být natočeny, byly pro herce nepříjemné až tak, že se svým kolegům za ně omlouvali. S jedním hercem se dokonce fanoušci nemohli rozloučit, jelikož byl před natáčením zadržen policií. Tyto zajímavosti jste o filmu možná netušili!

Film Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 vydělal přes 1,3 miliardy dolarů (přes 28 miliardy Kč) a umístil se na třináctém místě žebříčku nejvýdělečnějších snímků v historii kinematografie. Byl nominován na Oscara ve třech kategoriích, ale sošku nakonec nezískal stejně jako předchozí nominované díly. 

Zdroj: Archiv TV Nova

​Závěrečný sedmý díl Harryho Pottera byl rozdělen na dvě části. Film se ale točil jako celek, takže se jeden den natáčela scéna z prvního dílu, další den z toho druhého. Herečka Helen Bonham Carter, která ztvárnila postavu jménem Bellatrix Lestrange, v jednom rozhovoru řekla, že měla problém zapamatovat si, ve které části filmu vlastně bude mít její postava velmi významnou scénu. Bellatrix také ve filmu mučí Hermionu (Emma Watson). Pro Carter bylo natáčení této scény velmi náročné a natolik se zabrala do své role, že se Watson neustále ptala, jestli je v pořádku.  

Významnou scénu měla také profesorka Minerva McGonagall (Maggie Smith), původně se však neměla vůbec uskutečnit. V knize se odehraje souboj mezi ní a Snapem. Scenáristé ale neplánovali, že se tento souboj promítne i ve filmu. Chtěli, aby se Snapem bojoval Harry (Daniel Radcliffe). Spisovatelka J. K. Rowling je však přemluvila, aby zůstali u knižní předlohy.

Zdroj: Archiv TV Nova

​​​Herec Ralph Fiennes (Voldemort) rád improvizoval. Pro některé herce bylo obtížné s ním natáčet. Scénu, ve které se Voldemort nachází v Bradavicích a má svůj vítězný projev, Fiennes neustále měnil. A také si pokaždé vybral jinou osobu, na kterou v záběru mluvil. Ostatní herci se tak museli přizpůsobit jeho hraní. Pro fanoušky bylo zase překvapivé, když v jedné scéně Voldemort objal Draca Malfoye (Tom Felton). Šokovaný byl i sám herec, který to netušil, takže jeho výraz ve filmu prý není hraný. Ralph Fiennes se opět rozhodl improvizovat a objetí do scény přidal sám. Ve scénáři nebylo.

Zdroj: Warner Bros

​A všimli jste si někdy, která z postav se ve filmu vůbec neukázala? Draco Malfoy měl od prvního dílu dva poskoky – Crabba a Goyla. Ale právě první zmiňovaný ve filmu chybí, i když v knize má svůj prostor. Herec Jamie Waylett, který od začátku Crabba hrál, byl totiž zatčen za pěstování konopí a výtržnosti během nepokojů v Anglii. Při natáčení filmu si odpykával svůj trest ve vězení. Se svou postavou se tak nemohl rozloučit.

Zdroj: Archiv TV Nova

Ostatní herci si však natáčení posledních dnů užívali. Například Tom Felton v závěrečné scéně hraje se svou tehdejší přítelkyní Jade Gordon. Ta si zahrála postavu Astorie, což je žena Draca Malfoye. Herci si dokonce mohli vzít na památku rekvizity, které pro ně byly důležité. Do té doby ale panovala na place bezpečnostní opatření. Občas došlo ke kontrole herců, aby se zjistilo, zda si do kapsy neschovali nějaký předmět potřebný k natáčení. Například Rupert Grint, který ztvárnil Rona Weasleyho, si chtěl vzít dračí vejce, které se objevilo ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. To se mu ale nepodařilo, ochranka mu v tom zabránila. Nakonec si po natáčení nechal aspoň Brumbálův zhasínač. Daniel Radcliffe si vzal na památku brýle, které měl na sobě Harry v prvním a posledním díle. A Emmě Watson zůstaly tři věci – Hermionina hůlka, plášť a obraceč času.

​Film Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 sledujte v neděli 20. 2. 2022 od 20:20 na TV Nova.


Novinky z NOVY