Vymyšlená scéna i chybějící postava: Co jste nevěděli o předposledním filmovém zpracování Harryho Pottera?

Aktualizováno 25.12.2020


Film Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 oslavil letos desáté výročí. Oblíbené postavy Harry, Ron a Hermiona se na filmových plátnech poprvé objevily 11. listopadu 2010 a vydaly se na dlouhou cestu, jejíž cílem bylo poražení úhlavního nepřítele Voldemorta. Jak probíhalo natáčení posledního dílu o Harrym Potterovi? Která důležitá postava se ve filmu vůbec neobjevila? Tyto zajímavosti jste možná nikdy neslyšeli!

Závěrečný sedmý díl ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi musel být rozdělený do dvou částí. Kniha Harry Potter a Relikvie smrti obsahuje více než 600 stran a vše důležité by se do jednoho filmu nevešlo. Nakonec se tedy výkonný producent Lionel Wigram rozhodl završení jedné z největších filmových sérii všech dob rozdělit do dvou filmů. Souhlas tehdy získal i od autorky série J. K. Rowlingové.

Zdroj: Archiv TV Nova

​​Ve filmu se objeví scéna, ve které Harry (Daniel Radcliffe) s Hermionou (Emma Watson) společně tancují. Režisér David Yates se do této scény zamiloval a byla jeho oblíbená. Scénáristi ji napsali speciálně pro tento film. V samotné knize ji nenajdete. A ve filmu nenajdete zase profesorku Minervu McGonagallovou (Maggie Smith). Je to jediný díl, kde postava profesorky nevystupuje.

Zdroj: Archiv TV Nova

​​V jednom záběru je také vidět pokoj Hermiony. Herečka Emma Watson s původní podobou pokoje nesouhlasila. Jelikož její postava velmi ráda četla, poradila rekvizitářům, aby do místnosti přidali více knih. O své postavě hodně přemýšlela také herečka Evanna Lynch, která ztvárnila Lenku Láskorádovou. Společně s kostyméry řešila, co Lenka na sobě bude mít – včetně šperků a vybavení jejího pokoje. Také vymyslela pro svou postavu taneční pohyby.

Zdroj: Archiv TV Nova

​Herec Harry Melling, který hrál Potterova bratrance Dudleyho Dursleye, před natáčením velmi zhubnul a musel proto nosit vycpávky pod oblečení. Maskéři také šest měsíců pracovali na jeho obličeji, který měl vypadat tlustší. I když se jim to podařilo, nakonec většinu scén s Dudleym filmaři vystřihli.

Pro Daniela Radcliffa bylo obtížné natáčet scénu, ve které je Harry Potter vidět až sedmkrát. Pro tuto scénu bylo potřeba rekordních 95 záběrů. Při natáčení musel Radcliffe napodobit každého herce, který se ve filmu v Harryho promění. Pro Radcliffa bylo vtipné napodobit především chůzi Ruperta Grinta, který hraje postavu Rona Weasleyho. Podle herce je jeho chůze ve skutečnosti velmi sexy. 

Zdroj: Warner Bros

​Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 byl nominovaný na Oscara za nejlepší vizuální efekty. Dalším filmem z této ságy, který mohl bojovat o zlatou sošku, byl Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Předposlední díl se také stal třetím nejúspěšnějším filmem z celé série.

Film Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 si nenechte ujít v pátek 25. prosince na TV Nova, reprízu můžete sledovat v sobotu 26. prosince na Nova Cinema.


Novinky z NOVY