Film Můj příběh byl natočen podle skutečných událostí! Čím si musela herečka kvůli roli projít?

Publikováno 02.09.2021


Elizabeth je mladá a úspěšná. Za úspěch může především její ohromný talent v baletu. Když se ale do života připlete láska, jde i ta největší vášeň stranou a lásce se musí ustoupit. Ta ale ne vždy probíhá tak, jak bychom si představovali a mnohdy i bolí…

Můj příběh je český film z roku 2019 režisérského dua Libora Adama a Hany Hendrychové. Snímek je inspirovaný skutečnou událostí a scénář sepsaný na motivy knižního bestselleru Calaway od Zory Castillo, která se na scénáři samotném také podílela. ​Film vypráví o mladé a úspěšné baletce Elizabeth, která se rozhodne svoji rozjetou kariéru pověsit na hřebík – jak jinak než kvůli muži. Ukáže se však, že její vyvolený má dvojí tvář, a tak nebohá Elizabeth naráz přichází úplně o vše.

Hlavní roli si zahrála herečka Vlastina Svátková, která kvůli tomu musela strávit nějaký ten čas v maskérně, aby jí byly na obličeji i těle vytvořeny popáleniny. Musely vypadat věrohodně. Maskérky odvedly skvělou práci, což přiznala i sama herečka. Někteří se jí totiž pak na ulici báli. Tvůrci museli také vymyslet, co použít místo vařícího oleje, který na Elizabeth vylije její manžel v podání Saši Rašilova. Nakonec ve scéně použili kolu s práškem.

Zdroj: Archiv TV Nova

​Ústřední píseň "Můj příběh" ke snímku nahrála zpěvačka Lucie Bílá, která k ní také natočila videoklip. Ve filmu se kromě Svátkové objeví také herečka Tereza Kostková nebo Vilma Cibulková. Zajímavostí je, že si v něm zahrála i známá trojice z filmu Rebelové, a to Zuzana Norisová, Alžběta Stanková a Jaromír Nosek. Dále se můžete těšit na Pavla Kříže, Milana Kňažka, Romana Vojtka nebo Nelu Boudovou. 

Zdroj: Archiv TV Nova

Zvládne Elizabeth znovu nastartovat svůj život? To zjistíte ve čtvrtek 2. září ve 20:20 na Nově. Film si můžete také pustit v sobotu 4. září v 00:45 na Nova Cinema.

Více českých filmů najdete na Voyo!

Krimi filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!


Novinky z NOVY