Smrt číhala za rohem, malý chlapec ale předvedl něco nečekaného! Inspiroval se filmem San Andreas

Publikováno 11.12.2020


Katastrofický snímek z roku 2015 San Andreas pojednává o nechvalně známém tektonickém zlomu v Kalifornii. Dwayne Johnson se jako pilot průzkumného a záchranného vrtulníku vydává z Los Angeles do San Francisca zachránit svoji milovanou dcerku. Věděli jste, že díky tomuto filmu se skutečně podařilo zachránit jeden lidský život?

Stalo se tomu tak o dva roky později, co se snímek objevil v kinech. V Michiganu malý Jacob O’Connor zachránil život svému mladšímu bratrovi Dylanovi, který spadl do bazénu.

Desetiletý Jacob našel svého bratříčka už v bezvládném stavu, v bazénu splýval obličejem dolů a nejevil známky života. Jacob skočil do vody, Dylana vytáhl a začal provádět KPR, tedy kardiopulmonální resuscitaci. Jeho bratr se po pár chvílích probral k životu a po pár dnech strávených v nemocnici byl bez jakýchkoliv pozdějších trvalých následků propuštěn domů.

Zdroj: Archiv TV Nova

O hrdinském činu se samozřejmě doslechli američtí novináři a vydali se Jacoba zpovídat. Na dotaz, jak se chlapci podařilo provést resuscitaci správně a účelně, se jim dostalo odpovědi, že malý klučina viděl tento záchranný způsob ve filmu. A ve kterém? No přeci San Andreas!

Jacob byl velkým fanouškem hollywoodského megafilmu s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli. A právě ten v roli pilota a milující otce ve snímku resuscituje svou dcerku metodou KPR. Chlapec viděl film tolikrát, že i v tak krizové situaci, jako je spatření vlastního utonulého bratra, dokázal zachovat klidnou hlavu a vzpomenout si na tento klíčový okamžik.

Zdroj: Archiv TV Nova

​O skoro až zázraku se doslechl i samotný „The Rock“, tedy Dwayne Johnson a Jacoba nazval skutečným hrdinou.

Snímek San Andreas můžete sledovat v sobotu 12. prosince ve 20:20 na TV Nova!


Novinky z NOVY