Harry Potter a Princ dvojí krve bez jedné z hlavních postav! Kdo chtěl film opustit?

Publikováno 18.12.2020


Šesté pokračování oblíbené ságy o Harrym Potterovi doprovázely při natáčení komplikace, ale také zajímavosti, které jste možná nevěděli. Kdo už nechtěl být ve filmu? Která z hereček musela podstoupit chemoterapie během natáčení? A víte, z čeho byl vytvořený lektvar, který musel vypít Albus Brumbál?

Harry Potter a Princ dvojí krve měl premiéru v roce 2009. Na filmových plátnech se opět objevili oblíbení herci, které si celý svět zamiloval. Mezi nimi byla také herečka Emma Watson, která ve filmu ztvárnila postavu Hermiony Grangerové. Jenže šesté pokračování Harryho Pottera mělo být bez ní. Herečka se totiž chtěla věnovat studiu, a proto se chvíli zabývala myšlenkou, že by ze světa kouzel odešla. Nakonec si to ale rozmyslela. Prý si nedovedla představit, že by Hermionu hrála jiná herečka.

​Těžké období zažívala během natáčení Prince dvojí krve herečka Maggie Smith, představitelka profesorky Minervy McGonagallové. V té době prodělávala rakovinu prsu a musela chodit na chemoterapie. Herečka se svěřila, že pro ni bylo natáčení obtížné a často se necítila dobře. Nakonec to ale zvládla a nemoc porazila.

Natáčení Harryho Pottera a Prince dvojí krve ale doprovázely i pozitivní okamžiky. Například Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Ruper Grint (Ron Weasley) museli jednu scénu natáčet více než dvacetkrát. V této scéně si Ron sedne mezi Harryho a Ginny (Bonnie Wright) a nabídne jim koláč. Jenže je vyruší v intimní chvilce. Radcliffovi i Grintovi scéna přišla velmi vtipná a nedokázali se přestat smát.

Zdroj: Archiv TV Nova

​Ve filmu bylo použito přes 1 500 speciálních efektů. Například v jednom záběru se objeví kouzelné pletací jehlice, které ale nikdo nedrží v ruce. Do pohybu je dostal štáb, který je ovládal pomocí speciálně vyrobeného stroje. Štáb si také musel poradit s lektvarem, který vypil Albus Brumbál (Michael Gambon) v jeskyni. Nejednalo se ale o nic odpudivého. Lektvar bylo ve skutečnosti naředěné mléko s vodou. Jelikož ale mléko nevypadalo jako lektvar, nakonec byla tekutina upravena počítačovou animací.

V jedné scéně se zase Ronovi objeví u pusy pěna. Ta byla vytvořena z vaječných bílků. A napilno měli také kostyméři. Ti šili až dva měsíce šaty, které na sobě měla Lenka Láskorádová (Evanna Lynch) během vánočního večírku u profesora Horácia Křiklana. 

Zdroj: Archiv TV Nova

Film Harry Potter a Princ dvojí krve si nenechte ujít v pátek 18. prosince od 20:20 na TV Nova. Pokud film nestihnete, můžete si ho pustit v repríze v sobotu 19. prosince od 17:10 na Nova Cinema.

Vyzkoušejte Voyo na 7 dní zdarma a sledujte filmy online zadarmo.


Novinky z NOVY