OBCHODNÍ SDĚLENÍ
Toto je obchodní sdělení. Redakce Nova.cz neovlivňuje jeho obsah.

9 z 10 Čechů trpí nedostatkem vitamínu D. Jak jej vhodně doplnit?

Publikováno 01.11.2020


Vitamín D intenzivně podporuje imunitní systém každého z nás.

Vitamin D3/D2 Biokomplex + B5 2000 IU při pravidelném užívání pomůže přispět k udržení zdraví po celý rok!

Vitamín D hraje v našem těle důležitou roli. Je zmapováno na 200 různých reakcí, na nichž se podílí, každá buňka našeho těla má receptor pro vitamín D. Navíc tělu umožňuje vstřebávat vápník z jídla, aby získalo stavební materiál, který potřebuje k vybudování a udržení silné kostry. Nedostatek vitamínu D může vést ke svalové slabosti, osteoporóze, onkologickým problémům a imunodeficitům.

Přirozeně je však složité vitamín D získat. Proto se pro mnoho lidí stává řešením doplněk stravy. Vitamín D3/D2 Biokomplex extra silný + B5 je doplněk stravy, který zajistí adekvátní hladinu vitamínu D po celý rok. Pravidelné užívání by mělo pozitivně ovlivňovat celkovou imunitu, chránit srdce, snižovat riziko nádorových onemocnění atp. Vysoká kvalita přípravku je dána jeho složením. Je to jediný komplexní vitamín D, který obsahuje jak živočišný vitamín D3, tak rostlinný D2. Kromě toho každá jeho tableta obsahuje další složky, které pomáhají vitamíny D dostat do aktivní podoby, především vitamín B5. Produkt také obsahuje mikroprvek bór, který omezuje vylučování a ztráty vitamínu D z těla ven. Je také velice silný má 2000 I.U. jednotek v každé tabletě.

Zdroj: www.medicinka.cz

​80 % produkce vitamínu D v těle pochází z vystavování se slunečním paprskům. Bohužel trávíme málo času na slunci, hodně v práci nebo doma a užíváme často léky, které množství vitamínu D v našich tělech snižují. Navíc nyní nadcházejí dlouhé zimní měsíce bez slunce a v obchodech je jen málo sezónních potravin, které tento důležitý vitamín obsahují.

Doplňovat vitamín D se doporučuje prakticky každému, důležitý je však zejména pro seniory a lidi, kteří netráví mnoho času na slunci, nebo ty, kteří užívají mnoho léků. Ženy v období těhotenství, laktace a po menopauze jsou také zvláště náchylné k nedostatku vitamínu D. Senioři mají často nízkou hladinu vitamínu D, jelikož jejich kůže již není schopna jej účinně produkovat.

Zdroj: www.medicinka.cz

​V Čechách není vzhledem k zeměpisné šířce v období od října do května dostatek slunce k tomu, abychom si v kůži vyprodukovali potřebné množství vitamínu D. Doplňování vitamínu D je proto obzvláště důležité během zimních měsíců, ale pokud nepobýváme denně na slunci, doporučuje se užívání po celý rok.


Novinky z NOVY