OBCHODNÍ SDĚLENÍ
Toto je obchodní sdělení. Redakce Nova.cz neovlivňuje jeho obsah.

Soutěžte se Snídaní o jedinečný zážitek na oslí farmě! Půldenní túru si užije celá rodina

Publikováno 08.11.2020


Celý týden můžete soutěžit o neopakovatelný zážitek s oslím parťákem z farmy ve Svárově ve středních Čechách. Naučíte se, že oslík rozhodně není hloupý a tvrdohlavý, jak se o něm nelichotivě traduje. Vyvrcholením celého zážitku bude půldenní túra s vybraným oslíkem do přírodního parku Povodí Kačáku zakončená lahodným piknikem na skalní vyhlídce. Výhru do soutěže zajistila Středočeská centrála cestovního ruchu, držitel certifikátu „Q“ Českého systému kvality služeb.

Opravdové dobrodružství, které bude bavit malé i velké, můžete zažít ve středních Čechách. Jen kousek od Prahy leží malá obec Svárov, ve které naleznete Oslí stezku. Zážitková farma není žádnou zoologickou zahradou, ale místem, kde si pročistíte hlavu a odkud si odnesete nezapomenutelnou vzpomínku na společně strávené chvíle. Na vás, vaše malé radosti i milované rodiče čeká plno zábavy. Vyhrát můžete jedinečný zážitek až pro 6 osob.

Zdroj: Oslí stezka

Oslí stezka je zážitková farma chovající zhruba 10 oslíků a další zvířata včetně lišky, pávů, koní a čuníků. Pro výherce je připraveno povídání o oslí povaze a jejích specifikách. Osel je velmi vnímavý tvor, ale také je to pohodář a velký mazel. K jeho ovládání je potřeba být vyrovnaný, a proto se oslíci využívají při tzv. asinoterapii, která pomáhá v tíživých životních situacích nebo při depresích. Jedná se o druh animoterapie, tj. léčbě, při níž je využit kontakt mezi člověkem a zvířetem.

Zdroj: Oslí stezka

Hlavním bodem výhry je však půldenní túra s oslím parťákem do přírodního parku Povodí Kačáku. Než se vydáte na cestu, naučíte se oslíka ovládat ve výcvikovém trail parku. Na túře na vás číhají různé překážky, které budete muset spolu s oslíkem zdolat, a tak trénink není na škodu. Nakonec osedláte oslíka soumarským sedlem s brašnami, ve kterých se ukrývá připravená svačinka pro celou rodinu. Vezměte si deku a vychutnejte si připravené farmářské dobrůtky na skalní vyhlídce. Společností vám bude pravá oslí láska.

Zdroj: Oslí stezka

V okolí Svárova můžete navštívit také rodinnou sklárnu Glasstar v Nenačovicích nebo technickou památku Chrustenická šachta. Další místo s rodinnou pohodou naleznete jen přes kopec od Oslí stezky. Statek U Merlina v Chyňavě je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Navíc poté co se skamarádíte s mazlivými oslíky, můžete svůj okruh zvířecích přátel rozšířit o další němé tváře. Poznejte tento kout středních Čech do posledního detailu a vydejte se na další pouť, tentokrát s lamími parťačkami ze Statku U Merlina. Další tipy na rodinné výlety najdete na strednicechy.cz.

Zdroj: Oslí stezka

​Středočeská centrála cestovního ruchu je držitelem certifikátu „Q“ Českého systému kvality služeb. Ten získávají podnikatelé v cestovním ruchu, kteří si hlídají kvalitu svých služeb a potřeby zákazníků jsou pro ně prioritou. Tipy na zajímavá místa s Qéčkem zveřejňuje ve své rubrice portál Kudy z nudy.

Zdroj: CzechTourism

Novinky z NOVY