Když herec omdlí na operačním sále… Jak náročná je role doktora?

Publikováno 09.09.2020

Ordinace - Leoš Mára
Zdroj: TV Nova

„Skalpel, prosím,“ ozve se, a už jsme spolu se známými hrdiny seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, jejichž tváře halí roušky, nad uspaným pacientem. Jak to seriáloví doktoři dělají, že vypadají jako profíci? Operují skutečně oni?

​Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to funguje na operačním sále v kamenické nemocnici? Odpověď se nabízí sama: díky sehranému týmu rekvizitářů naprosto skvěle. Během čtvrt hodiny totiž dokážou proměnit JIPku v běžný nemocniční pokoj a naopak. Nejvíc práce však musí odvést na operačním sále, kde teče krev! V Ordinaci se používají dva druhy rudé tekutiny. Jedna je řidší, tou se špiní oblečení a je pak možné ji vyprat, druhá má o poznání větší hustotou a slouží k záběrům na orgány během samotné operace. Scénám na sále předchází konzultace se skutečnými lékaři, ti dohlíží nad tím, aby byly správně rozloženy nástroje a zároveň radí hercům, jak dané propriety používat. Skuteční doktoři v Ordinaci však i hrají, například MUDr. Otakar Dosoudil z motolské nemocnice se už léta objevuje v roli anesteziologa. Ruce operatéra, které bývají vidět v detailních záběrech, patří pro větší autentičnost právě profíkům. Ovšem ne ve všech případech, někteří herci jsou natolik zruční, že se třeba naučili sešívat rány. Víte, kdo z herců seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 vyniká takovými schopnostmi? Jaké rekvizity suplují lidské orgány? A komu z herců nedělá nemocniční prostředí dobře a musely ho při natáčení křísit opravdické sestřičky?

Odpověď nejen na tyto otázky najdete na stránkách speciálního časopisu Fenomén Ordinace a Ulice, který jsme připravili pro fanoušky seriálů Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2 k 15. výročí jejich vysílání. Na 120 stranách najdete přehled toho nejzásadnějšího, co se za dobu patnácti let vysílání na televizní obrazovce v obou seriálech odehrálo, nahlédnete do zákulisí a dozvíte se celou řadu zajímavostí.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Časopis je k dostání až do konce října v trafikách, nebo je možné, objednat ho prostřednictvím SMS zprávy.
SMS ve tvaru: ORDUL JMENO PRIJMENI ULICE C.P. MESTO PSC zašlete na číslo 90211. Text pište bez diakritiky. Cena služby je 60 Kč včetně DPH. Technicky zajišťuje společnost ATS. Infolinka 296 363 199 (po-pá 9-16 hod), www.platmobilem.cz.


Novinky z NOVY