OBCHODNÍ SDĚLENÍ
Toto je obchodní sdělení. Redakce Nova.cz neovlivňuje jeho obsah.

Zažijte aktivní dovolenou v srdci šumavských hvozdů!

Publikováno 07.09.2020


Tajemná Šumava pěšky i na kole v okolí hlubokých ledovcových jezer v kombinaci s wellnessem a relaxací, co víc si přát? Najdete zde rozhledny s krásným výhledem i vynikající gastronomii!

Zdroj: CzechTourism

​Hotel Orea Resort Horizont pod Pancířem nabízí jedinečné ubytování na strategickém místě poblíž reliktů dávnověku – šumavských ledovcových jezer. Černé jezero v docházkové vzdálenosti je největším a nejhlubším jezerem na české straně Šumavy a na jeho břehu si člověk připadá, jako kdyby se ocitl v době, kdy po naší planetě ještě pochodovali mamuti. K jezeru se můžete projet také silničním vláčkem, který jezdí po pravidelné lince ze Špičáckého sedla. Hotel se nachází mezi 2 ikonickými kopci celého Železnorudska – Špičákem a Pancířem.

Zdroj: AFORTI IT

​​Na Vrcholu Špičáku je nová rozhledna z roku 2014. Z této 26,5 metru vysoké rozhledny se 135 schody je nádherný výhled na Šumavu a při dobrém počasí až na alpský masiv Dachstein. Rozhledna Pancíř je ideální na večerní vycházku, kdy je nezapomenutelným zážitkem západ slunce nad šumavskými kopci. Vrchol Pancíře s rozhlednou je pouze 2 km do mírného kopce od hotelu. Dobrodružnější povahy by neměli opomenout Ski-bike resort Špičák. Jeho celoroční využití spočívá v zimním lyžování a v letním adrenalinovém bikeparku.

Zdroj: Jakub Goga

​​Centrum zimních i letních sportů Železná Ruda rozprostírající se v údolí pod Pancířem je ukázkovou destinací jako středobod pro pěší i cyklistické výlety. Například cyklistická trasa Stezka železné opony je výbornou ukázkou edukativní cyklotrasy. Stezka vedoucí napříč celou Evropou od Baltu až po Černé moře mapuje na území Šumavy téma zaniklých obcí v pohraničí. Železnou Rudou také prochází propojovací trasa dálkové turistické trasy Zlaté Stezky do Bavorska, která tematicky oprašuje staré kupecké trasy z Německa do Čech. Po nachozených kilometrech přijde vhod ochlazení vašich nohou v Kneippových lázních nad Železnou Rudou s teplotou 4 stupně v zimě a 7-8 stupňů v letních měsících.

Zdroj: Jakub Goga

​​Tato část Šumavy leží v Plzeňském kraji a je to znát i na gastronomii. V pivovaru Belvedér se sedí přímo ve varně piva a v nabídce jsou 4 druhy pravých šumavských lahodných piv. Divoká, nespoutaná, ale zároveň také něžná – to je Šumava v okolí Železné Rudy, obklopená krásnými zalesněnými kopci a temnými ledovcovými jezery.

Zdroj: AFORTI IT

​​​Výhru do soutěže daroval Plzeňský kraj ve spolupráci s Českým systém kvality služeb. Ten vydává certifikáty kvality, které získávají podnikatelé a organizace v cestovním ruchu, kteří si hlídají kvalitu svých služeb a potřeby zákazníků jsou pro ně prioritou. Tipy na zajímavá místa s Qéčkem zveřejňuje ve své rubrice portál Kudy z nudy.

Zdroj: CzechTourism

​​​Více informací o soutěži se dozvíte každé ráno ve Snídani s Novou.

Zdroj: Kudy z nudyNovinky z NOVY