Nadace Nova společně se seriálem ČEZ SkiTour předala malé Mie šek s částkou 55 200 Kč!

Publikováno 25.08.2020


Mia se narodila jako zdravé děvčátko, ale v 15 měsících ji po dlouhých vyšetřeních byla diagnostikována Kolagen VI svalová dystrofie. Nemoc, na kterou zatím není lék, rodinu semknula. Kromě toho, že s ní pravidelně cvičí, se jí také snaží zpříjemnit každý den života.

I proto se Nadace Nova společně se seriálem SkiTour rozhodly pomoci Mie finančně a přispět ji na vysněné monoski, aby mohla Mia dovádět na sjezdovkách a užívat zimních radovánek jako její vrstevníci.

Zdroj: Nova.cz

​Během sbírky ovšem vypukla koronavirová pandemie. Ta změnila účel sbírky. Rodina cítí, že v současné době by bylo přijetí monoski příliš sobeckým darem a rozhodli se podpořit Centrum hiporehabilitace Mirákl, kam s dcerou pravidelně dojíždějí.

Zdroj: Nova.cz

​ Centrum, které pomáhá velkému počtu dětí se speciálními potřebami, hrozil zánik. „Rádi bychom společně s nadací Nova a seriálem ČEZ SkiTour podpořili toto centrum. Mirákl léčí děti pomocí koní. Jsou pro nás, a velkou spoustu dalších rodičů, velmi důležitou součástí terapie, která opravdu funguje a má skvělé výsledky. Část vybrané částky tedy využijeme na hiporehabilitace pro Miu a část na podporu centra,“ vysvětluje maminka Jindra Landová.

Zdroj: Nova.cz

​Seriál SkiTour, který Mii příběh doprovázel po celou zimní sezónu, je rád, že peníze půjdou na správnou věc. „Moc jsme si přáli, abychom společně s našimi účastníky a Nadací Nova pomohli dostatečnou částkou. Nakonec finální výtěžek pomůže tam, kde je to potřeba a Mie pomůže v léčbě. Jsme za ni moc rádi a pevně věříme, že se dál bude na svět usmívat,“ zní z oficiálního prohlášení seriálu.

Zdroj: Nova.cz

​​​Ten odstartuje již zítra registrace do dalšího ročníku. Sledujte proto web www.ski-tour.cz nebo jeho sociální sítě (Facebook, Instagram) a dozvíte se víc vč. termínů jednotlivých zimních závodů. Nadace Nova a nový příběh, kterému budete moct pomoci, bude u toho. Těšíme se ve stopě!


Novinky z NOVY