NOVA CUP Mistrovství České republiky v cyklomaratonu odstartuje na Dolní Moravě už tuto sobotu 25. července!

Publikováno 22.07.2020

NOVA CUP - start závodu

V rámci cyklistického seriálu NOVA CUP se kolem Králického Sněžníku cyklisté vydají teprve podruhé. Součástí víkendových závodů bude kromě maratonu také Mistrovství ČR v E-BIKE, Nova jízda či jízda pro děti.

Původní trasa závodu na Dolní Moravě se v některých detailech liší. Velké změny zaznamenala Niceboy jízda, respektive trasa B.

“Niceboy jízda je na rozdíl od minulého roku technicky zlehčená, odbyly extrémní úseky jako jsou výjezdy a sjezdy. Z úvodu trasy jsme také vynechali výjezd ke Stezce v oblacích a náročný trail kolem Klepáče. Trasa bude zábavná a hravá,” přibližuje designové změny trasy Véna Hornych. 

“Zato Corny jízda, na které se jede národní šampionát, bude nefalšovaný mountain biking, který účastníci znají jak z NOVA CUPU, tak pohárových závodů. Ti si užijí prvotní výjezd ke Stezce v oblacích, ale i dlouhé hraniční traily,” uzavírá trasér Véna Hornych.

“Počty osob na jednotlivých trasách máme omezeny. Přesto neočekáváme, že bychom někoho na dlouhé trase odmítli. Účast nám potvrdil i český šampión v XCO Ondřej Cink i vicemistr světa v maratonu Kristian Hynek. Věříme, že se na startu sejde absolutní špička stejně jako na sázavském závodě,” komentuje z organizačního týmu NOVA CUPU Filip Švestka.

Součástí akce jsou také dětské závody do 10 let a Nova jízda na 16 kilometrů.

Po loňském vzoru premiérového mistrovství světa E-BIKE v cross country se 26. července na Dolní Moravě uskuteční i český šampionát ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v E-BIKE. Závody e-biků, které vzbuzují novou oblibu, si mohou vyzkoušet jak elitní jezdci, tak amatéři. Stanou se tak součástí víkendového závodního programu, kterému předchází 25. července český šampionát v maratonu. 

V rámci doprovodného programu mohou účastníci využít místní atrakce, jako jsou nová Mamutí horská dráha, Stezka v oblacích, vodní svět, zážitkové a adrenalinové parky či jiné aktivity.

“Dolní Morava je ideálním střediskem pro rodinnou dovolenou a doporučujeme tam strávit celý víkend. Kromě sobotního šampionátu v maratonu se po vzoru loňského mistrovství světa v Kanadě v neděli uskuteční první národní šampionát v e-bike. Věříme, že se zúčastní i užší česká závodní špička, která jej bude brát jako zajímavé zpestření celého závodního víkendu. Závod je vypsán pro elitní kategorie i pro amatéry,” přibližuje nedělní program Filip Švestka.

Online přihlašování je sice již uzavřeno,ale pokud se chcete závodů zúčastnit, přihlásit se je možné i na místě v den závodu.

 


Novinky z NOVY