Dnešní díl pořadu Nova je s vámi bude věnován tématu Češi v zahraničí

Publikováno 15.04.2020

Nova je s vámi - 8.4. 2020

Ve středu 15. dubna ve 21:35 odvysílá televize Nova další díl pořadu Nova je s vámi, který se tentokrát bude věnovat tématu Češi v zahraničí. Průvodcem opět bude Rey Koranteng.

Hranice jsou zavřené. Poprvé od revoluce nemohou Češi vycestovat do zahraničí. Jak se žije českým občanům, kteří zůstali za hranicemi? A jak cizincům, kteří uvízli v naší zemi? Kdy vláda otevře hranice a za jakých okolností? Na tyto a další otázky bude odpovídat Tomáš Petříček, ministr zahraničí ČR. Kam se vydat na cesty nám poradí cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura. Jak vypadá cesta Češky repatriačním autobusem zpět do vlasti nám ukáže divačka Julie Mrkvičková, která se vrací z Velké Británie.

Dále uvidíte rozhovor s herečkou Anetou Kernovou a příběh cizinky, která musela kvůli krizovým opatřením opustit českého manžela. Také se podíváme, jak vypadá Praha v době karantény na unikátních záběrech z dronu.

I dnes do 17 hod je možné zasílat své dotazy na téma Kam a jak budeme smět cestovat mimo naší republiku na e-mail novajesvami@nova.cz. Odpovídat na ně bude Martin Smolek z Ústředního krizového štábu, náměstek ministra zahraničí.

Videa, jak právě vy trávíte svůj čas doma, můžete nahrávat na novaplus.cz. Zůstaňte s nám. Nova je s vámi!

Pořad Nova je s vámi v pondělí ve 21:15 a ve středu ve 21:35 na TV Nova!


Novinky z NOVY