Další díl pořadu Nova je s vámi bude věnován práci a penězům v době pandemie! Zapojit se můžete i vy

Publikováno 08.04.2020

Rey Koranteng - Nova je s vámi
Zdroj: TV Nova

Ve středu 8. dubna ve 21:35 se mohou diváci televize Nova těšit na další díl publicistického pořadu Nova je s vámi s Reyem Korantengem. Tématem budou tentokrát práce a peníze.

Dokáží současný výpadek přežít české hospody a pivovary? Jak bojují o záchranu obyčejní lidé a řemeslníci? A na co máme nárok od státu? Na tyto a další otázky nám budou odpovídat porotce českého MasterChefa Jan Punčochář, který se snaží zachránit svou restauraci, i divadelní tanečník, který musel začít pracovat jako pokladní v supermarketu. Zjistíme, jak se s vynucenými prázdninami popasovali manželé Dušan a Pavla Vitázkovi ze seriálu Ulice. Ekonom a bývalý guvernér ČNB, Zdeněk Tůma, se s námi zamyslí nad tím, jak dlouho může výpadek ještě trvat. Slyšeli jste už o projektu Zachraň práci!, který vybízí firmy k tomu, aby zaměstnance nepropouštěly, ale naopak se je snažily „půjčovat“  s jinými firmami, které pracovní kapacitu momentálně postrádají? Jak to v praxi funguje nám přiblíží Martin Jiránek, místopředseda Hospodářského výboru PSPČR, který je jedním z iniciátorů tohoto projektu. 

Diváci mohou opět zasílat své dotazy, tentokrát k tématu práce a finance, dnes do 17 hod na e-mail novajesvami@nova.cz. Odpovídat na ně bude Martin Kornel z advokátní kancelář Frank Bold. Pomůže vám zorientovat se ve spleti nových nařízení, a vysvětlí, co vlastně můžete od státu požadovat. Nebojte se zeptat! Jsme v tom s vámi, Nova je s vámi.  

Videa, jak právě vy trávíte svůj čas doma, můžete nahrávat na novaplus.cz. Zůstaňte s nám. Nova je s vámi!


Novinky z NOVY