Zažijte Rudolfinum jinak!

Publikováno 28.02.2020

Ples v Rudolfinu 2020 (8)

Nejprestižnější plesová událost se po čtyřech letech vrací do Prahy. Majestátní dvorana Rudolfina znovu přivítá Ples v Rudolfinu – jedinečný galavečer, kombinující to nejlepší z tradiční vídeňské plesové kultury s moderními hudebními prvky a výjimečnou gastronomií. 29. února se v 19 hodin otevřou dveře do světa plného luxusu, květin, delikates a hvězd.

Genius loci majestátního Rudolfina tvoří kulisy galavečera, který mění význam slova „ples“. Večera, při kterém ztratíte pojem o čase a okouzleně se necháte unášet nekonečným sledem vjemů. Vstupte s námi do světa, kde je každý host hvězdou večera. Do světa, který ochromí všechny vaše smysly dokonalou kombinací luxusní zábavy a uvolněné atmosféry, podtržené podmanivým prostorem dvorany sálu Rudolfina – budovy, která byl v minulosti svědkem dějinných milníků našeho státu a dnes je jednou z nejokázalejších uměleckých prostor v Praze.

„Vybrat si jako termín plesu přestupné datum, které je v kalendáři jen jednou za čtyři roky, je trochu symbolické. Ples do Rudolfina vracíme čtyři roky poté, co se zde konal poprvé. Od té doby jsme koncept dál rozšířili a troufám si říct, že i doladili k dokonalosti. Přijměte naše pozvání do světa, kde se lidé skutečně dokážou bavit příjemnou hudbou, nevšedními zážitky a nápaditou gastronomií,“ nastínil producent večera, Tomáš Pakosta z Valoria Catering, který je jedním z pořadatelů galavečera.

Tomáš Pakosta a jeho tým také mají na starosti catering, kterým jsou Ples jako Brno a Ples v Rudolfinu proslulé. Menu je složeno z více než desítky nápaditých jídel, kombinujících tradiční českou kuchyni s francouzskými vlivy. Každý z hlavních pokrmů je dílem jednoho špičkového šéfkuchaře, který u jeho přípravy stojí od počátečního nápadu přes přípravu až po servírování hostům. Tradiční součástí plesu jsou i dva „bary“ s luxusním sortimentem – krevetami a ústřicemi.

Vstupenky, které vzdávají hold Rudolfinu

Hosté si mohli zakoupit vstupenky, jejichž názvy vzdávají hold největším osobnostem, které psaly hudební dějiny jedinečné novorenesanční budovy Rudolfina. Ta nejprestižnější nese jméno skladatele Antonína Dvořáka a její držitelé dostanou ke svému stolu osobního číšníka i sommeliera, který jim vždy doporučí k vybranému pokrmu vhodné víno. V nejprestižnější zóně se bude podávat výhradně pravé šampaňské. Další vstupenky nesou jména dvou skvělých skladatelů Josefa Suka a Jana Kubelíka – dvou osobností, po nichž se v Rudolfinu jmenují jednotlivé sály. I tyto vstupenky svým držitelům zajišťují nadstandardní servis.

Pořadatelé ale jedním dechem upozorňují, že jejich cílem rozhodně není dostat do majestátní dvorany Rudolfina co nejvíc lidí. „Naprosto klíčové je, aby se naši hosté cítili komfortně. Aby si kdykoliv během večera mohli dát jídlo, na které mají chuť. Aby měli k dispozici usměvavé číšníky a hostesky, které jim se vším poradí,“ vysvětluje Bedřich Snášel, jeden z pořadatelů večera.

Důležitou součástí galavečera je dobročinná dražba

V dobročinných dražbách se na všech Plesech jako Brno a Plesu v Rudolfinu od roku 2012 vybralo už 8 002 000 Kč, které prostřednictvím Nadačního fondu Pro dětský smích pomohly desítkám nemocných dětí.

Novinkou roku 2020 je spolupráce s Nadačním fondem Be Charity a Nadací Nova.

Nadační fond Be Charity založila spisovatelka Bára Nesvadbová. Fond pomáhá handicapovaným dětem, mezi jinými i těm s nemocí motýlích křídel. „Nadace Be Charity použije veškeré

utržené prostředky na rehabilitace těžce nemocných dětí a dětí po úrazech. Jejich případy velmi

dobře osobně znám a vím, že každičká koruna se počítá,“ dodává Bára Nesvadbová.

Nadace Nova má motto: „Přinášíme dětem úsměv.“ Pomáhá rodinám s dětmi, které se dostaly do tíživé situace – především z řad diváků televize Nova. Zaměřují se na pomoc dětem v oblasti zdraví, vzdělání a domova. Rodiny a děti mohou vyplnit žádost o pomoc na stránkách www.nadacenova.cz

„Finance z plesu Plesu v Rudolfinu půjdou na Sociální fond a jsou určeny dětem ze sociálně slabého prostředí. Cílem je pomoci jim rozvíjet se a začlenit do běžných aktivit,“ říká předsedkyně Nadace Nova Anna Ševerová.

O výtěžek z dražby se podělí fond Be Charity a Nadace Nova s Nadací Krása pomoci Taťány Gregor Brzobohaté, která soustředí své úsilí na zlepšení životních podmínek seniorů. „Těším se, že opět přibude těch, kterým vykouzlíme úsměv na rtech,“ říká zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá.

Co vás čeká na Plesu v Rudolfinu?

Vězte, že se budete cítit jako Popelka – novorenesanční brány Rudolfina se otevřou 29. února přesně v 19 hodin a za doprovodu smyčců Českého filharmonického kvarteta sestoupíte po červeném koberci do světa kouzelné gastronomie a fantastických zážitků.

Ples v Rudolfinu slavnostně zahájí Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. Na sametový souzvuk několika pozounů a tuby naváže úvodní slovo moderátora Libora Boučka, který bude provázet celým večerem.

V prvním tanečním bloku zahraje Collegium českých filharmoniků, které má za sebou mnoho koncertů u nás i v zahraničí – velmi dobře je znají například v Japonsku, kde pravidelně vystupují v Tokyo Opera City.

Neméně úspěšný je Big Band Gustava Broma. Jazz a swing v podání velkého orchestru vám stoprocentně rozproudí krev. O svých výjimečných virtuózních schopnostech přesvědčí klavírista Ivo Kahánek, který předvede repertoár skladeb od baroka až po současnou romantickou hudbu.

Na Plese v Rudolfinu samozřejmě nemohou chybět největší hvězdy československé populární scény. Můžete se těšit na vystoupení kapely CHINASKI! Netřeba ji představovat, ale jednu věc si neodpustíme – pokud jste ji neslyšeli naživo, jako byste ji neslyšeli vůbec.

Na pódiu zazáří také krásná, ale především nadaná zpěvačka Kristína, která před deseti lety reprezentovala Slovensko na prestižní soutěži Eurovision Song Contest, a účastníky plesu čeká mnoho dalších překvapení.

Bude to neskutečný zážitek, buďte u toho s námi.


Novinky z NOVY