DNES VEČER: Král Artuš: Legenda o meči

Publikováno 15.02.2020


Po staletí žili lidé a mágové v souladu. To se změnilo až s čarodějem Mordredem, který obrátil své nadpřirozené schopnosti proti lidstvu. Jediným jeho cílem bylo vyhladit hrad Kamelot. Na obranu hradu se postavil hrdinný Uther se svým bratrem Vortigernem. Když už se zdá, že prohrají, snaží se Uther z hradu zachránit svou ženu a synka Artuše. Při úprku ho v podzemních prostorách zabije i s jeho ženou jakési monstrum. Uther ještě předtím stačí loďku s chlapcem postrčit do proudu řeky. Artuš vyrůstá ve městě, kde ho vychovávají kurtizány.

Mladík o svém původu a následnickém právu prvorozeného syna zavražděného krále dlouhou dobu nic neví. Živí se kapesními krádežemi a baví se pouličními bitkami. Vortigern, nyní despotický král, ví, že Artuš je naživu. Chce ho najít a jednou provždy se tak zbavit legitimního následníka trůnu. Když Artuš vytáhne z kamene meč zvaný Excalibur, jeho dosavadní život se navždy změní.

Na snímek Král Artuš: Legenda o meči se můžete těšit v sobotu 15. února od 20:20 na Nově nebo v repríze v pondělí 17. ledna od 23:40 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY