Legenda o Robinu Hoodovi trochu jinak: Ve filmu mělo dojít k prohození kladných a záporných postav!

Publikováno 08.02.2020

Robin Hood

Legenda o Robinu Hoodovi trochu jinak! V hlavní roli Russell Crowe a režie legendární Ridley Scott? To je záruka úspěchu!

Britské ostrovy nebyly ve 13. století optimálním místem k životu. Už tak chudá země ještě financovala ambiciózní křížové výpravy svého krále Richarda. V řadách jeho vojsk hájil problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin (Russell Crowe). Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání francouzského hradu a spolu s několika kumpány se rozhodne na vlastní pěst dostat se po letech trmácení světem co nejrychleji domů, do Anglie. Ocitá se v hrabství Nottingham, které ovládá bezskrupulózní šerif (Matthew Mcfadyen). Málokdo se mu dokáže vzepřít, jednou z výjimek je Lady Marion (Cate Blanchett), která spravuje panství svého tchána (Max von Sydow), zatímco její muž bojuje za krále. Situace se ještě zhorší po Richardově smrti, když na trůn nastoupí slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem (Mark Strong), který tajně osnuje francouzskou invazi do země. Ve chvíli nejvyšší nouze ale přichází doba hrdinů. Hrdinů jako je Robin. Muž, který se pokusí naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost.

Zajímavosti o filmu:

– Russel Crowe je nejstarším hercem, který kdy hrál Robina Hooda. V době natáčení mu bylo 45 let.

– Režisér Ridley Scott prohlásil, že jediným dalším dobrým zpracováním tohoto příběhu je film Bláznivý příběh Robina Hooda z roku 1993.

– Původně měl Russel Criwe hrát ve filmu jak Robina Hooda, tak šerifa z Nottonghamu. Tento nápad byl ale poměrně rychle zavržen.

– V originální verzi mluví Russel Crowe s britským přízvukem, který ale schytal hodně kritiky. Během jednoho interview dokonce herec odešel, když se jej na jeho britský přízvuk reportér zeptal.

– Filmu se nevyhnulo ani několik historických nepřesností. Například skleněné džbány na pití na lodi. V té době bylo sklo velmi drahé a rozhodně by jím proto nebyla vybavená loď, džbány by byly pravděpodobně dřevěné.

– Russel Crowe přijal roli ve filmu pouze pod podmínkou, že Robina Hooda představí v novém, neotřelém pojetí. Pro roli Robina Hooda také podstoupil náročný fyzický trénink, aby zvládl střelbu ze starého luku, a také zhubnul, aby dokázal, že na ot ve svém věku stále ještě má.

– Tvůrci filmu si hráli s myšlenkou, že by z šerifa udělali kladnou a z Hooda zápornou postavu!

Film Robin Hood si nenechte ujít v sobotu 8. 2. od 20:20 na Nově.


Novinky z NOVY