Premiéra třetí řady seriálu Útěk z vězení již pozítří na Nova Cinema

Aktualizováno 13.02.2016


První díl premiérové třetí řady kultovního amerického seriálu Útěk z vězení diváci poprvé uvidí na programu Nova Cinema ve čtvrtek 2. dubna 2009. Seriál ověnčený mnoha prestižními cenami se bude vysílat čtyřikrát týdně od pondělí do čtvrtka vždy od 20 hodin.

Praha 31. března 2009 - Po útěku z věznice Fox River, v němž se odehrávala celá první série Útěku z vězení, a pobytu na svobodě plném skrývání se před pronásledovateli, kterým se vyznačovala série druhá, se ve třetí řadě seriálu ocitne několik hrdinů – Michael Scofield, bývalý tajný agent Alexander Mahone, bachař z věznice Fox River, kapitán Bellick a vězeň T-Bag – opět ve vězení. Tentokrát je to drsná panamská věznice Sona.
 

Zatímco v první sérii šel Michael Scofield do vězení proto, aby osvobodil svého bratra Lincolna, neprávem odsouzeného k trestu smrti, ve třetí sérii se jejich role obrátí. Michael sedí v nejhorší věznici světa a zvenčí se ho odtamtud snaží dostat jeho bratr Lincoln, který byl mezitím zproštěn všech obvinění a nyní se snaží dopadnout ty, kteří mu to způsobili.
 

O úspěšnosti seriálu Útěk z vězení svědčí množství nominací a cen, které od svého uvedení v roce 2005 získal. Jedním z nejvyšších ocenění je cena People´s Choice Awards (2006) za nejoblíbenější televizní seriál roku a ve stejném roce nominace na Zlatý glóbus za nejlepší dramatický seriál a nejlepšího herce v hlavní roli Wentwortha Millera a nominace na cenu Emmy pro skladatele Ramina Djawadiho za ústřední melodii.Útěk z vězení na kanálu Nova Cinema:
1. řada od 23. ledna 2009
2. řada od 19. února 2009
3. řada, 13 dílů, od 2. dubna 2009Synopse:
I ve 3. řadě seriálu Útěk z vězení je poslání Michaela Scofielda ve vězení stejné – vymyslet útěk a dostat někoho na svobodu. Tím je Whistler, který byl odsouzen za vraždu panamského starosty a má důležité informace, o něž má venku kdosi zájem. Problém je v tom, že Whistler se skrývá v podzemí, protože je na něj ve věznici vypsaná odměna – kdo ho najde, může svobodně odejít. Vězni se totiž v Soně mohou volně pohybovat po celém areálu, protože po nepokojích tam nejsou žádní klasičtí strážní, ochranu objektu vzala do rukou armáda. A tak se Michaelovi podaří dostat Whistlera ven bez újmy na zdraví. A jelikož je v tom už zkušený, nezapomene si při útěku s sebou vzít i Mahoneho, Bellicka a T-Baga. Ještě je třeba se zmínit o Sucrem, bývalém Michelově parťákovi z cely, který zaplatí za to, že po celou dobu na svobodě Michaelovi pomáhá, o Lecherovi, kterého si za svého bosse zvolili všichni vězni, a o Susan, která to oběma bratrům, Michaelovi a Lincolnovi, pěkně zavaří.


Hrají:
Wentworth Miller – Michael Scofield
Dominic Purcell – Lincoln Burrows
Wade Williams – kpt. Bradley Bellick
William Fichtner – Alexander Mahoene
Theodore „T-Bag“ Bagwell – Robert Knepper
James Whistler – Chris Vance
Lechero – Robert Wisdom
Jody Lynn O´Keefe – Susan B. Anthony
Marshall Allman – LJ Burrows
Sarah Wayne Callies – Dr. Sara Tancredi
a další.

 

Michaela Fričová, tisková mluvčí TV Nova

Novinky z NOVY