Bláznivá komedie Případ mrtvého nebožtíka si utahuje z kriminálek

Publikováno 19.02.2022


Po úspěšné spolupráci na snímku Probudím se včera (2012) přišel producent a režisér Miloslav Šmídmajer s „podezřelou parodií“ natočenou opět podle scénáře Lumíra Holčáka. Jmenuje se příznačně – Případ mrtvého nebožtíka.

Film tentokrát využívá klišé kriminálních příběhů a v rámci žánru crazy komedie si otevřeně utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, se tak stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradujících situací. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Dymák (Lukáš Příkazký) s Rorýsem (Martin Pechlát). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka je jasný – vyšetřit vraždu.

Natáčení probíhalo v Olomouci (dotáčka potom v Litoměřicích) v létě 2019. Do hlavních rolí Miloslav Šmídmajer obsadil tváře, které se v kriminálních seriálech objevují poměrně často – Davida Novotného, Hanu Vagnerovou, Martina Pechláta a Lukáše Příkazkého. A ač se to nemusí na první pohled zdát, na place právě tato čtyřka fungovala bezvadně. V menších, ale výrazných rolích, se divákům představí také Miroslav Táborský, Milan Šteindler, Pavel Rímský, Tereza Srbová, Eva Holubová, Martin Myšička, Petra Jungmannová, Anna Polívková, Lenka Krobotová či Klára Issová. 

Snímek Případ mrtvého nebožtíka sledujte v sobotu 19. 2. 2022 od 20:20 na Nově.


Novinky z NOVY