Proč si toho tvůrci nevšimli? Ve filmu Hledá se Dory je úplně zbytečná chyba!

Publikováno 30.12.2019

Hledá se Dory
Zdroj: Walt Disney Studios

Oblíbená rybka Dory se znovu vrací, aby zažila nejrůznější dobrodružství po boku Nema a Merlina! Co jste o úspěšném filmu nevěděli?

Malá Dory má problémy s krátkodobou pamětí. Kvůli hejnu migrujících rejnoků si vybaví útržky z dětství v mořském akváriu v zálivu Morro a uvědomí si, že tam má rodiče, kteří ji zcela jistě hledají. Vyrazí do zálivu s Marlinem a Nemem. U cíle Dory chytí pracovníci akvária a dají ji do karantény. Zatímco se tam Nemo a Marlin pokoušejí proniknout, Dory se ujme samec chobotnice Hank, který tu žije na zapřenou. Seznámí ji se samičkou žraloka velrybího Nadějí a se samcem běluhy mořské Baileym. Tam se musí Dory vypořádat nejen s úkolem najít své blízké, ale také zhodnotit své životní priority. Jak to dopadne?

Co jste o úspěšném filmu nevěděli?

Zdroj: Walt Disney Studios

- Příběh se odehrává 6 měsíců po událostech filmu Hledá se Nemo.

- Dory je nejoblíbenější Disneyho postavou na sociální síti Facebook.

- Svůj hlas Dory propůjčila americká komička Ellen Degeneres. Ta také o pokračování filmu Hledá se Nemo usilovala několik let. 

- Dory  v jednu chvíli spadne do kýble plných mrtvých ryb. Ten ošetřovatelka nesla jako krmení pro žraloka obrovského. Jenže něco takového není možné, neboť žraloci obrovští se živí filtrací planktonu. 

- Pozor, po titulcích následuje ještě jedna scéna!

Rodinný animák Hledá se Dory sledujte v pondělí 30. prosince 2019 ve 20:20 na Nově nebo v repríze ve středu 1. ledna 2020 ve 13:05 na stejném kanále. 


Novinky z NOVY