Fantasy akčňák Sedmý syn se natáčel i v Čechách: Filmaři v něm nechali úplně zbytečnou chybu

Publikováno 07.12.2019

Sedmý syn
Zdroj: TV Nova

Sedmý syn je napínavé fantasy, kde hlavní roli sehrává boj dobra a zla. Co jste o oblíbeném filmu nevěděli?

Rytíř John Gregory je posledním žijícím válečníkem, který chrání svět před temnými silami. Kdysi se mu podařilo ulovit Královnu čarodějnic, ale protože se do ní zamiloval, nebyl schopný ji zabít. Proto ji pouze uvěznil. Nenávistí hnaná čarodějka se ale dokázala dostat na svobodu. Začala shromažďovat armádu svých věrných, aby se pomstila nejen Gregorymu, ale i všem, co stojí na jeho straně. Mezitím se Gregory vydal hledat mýty opředeného Sedmého syna. Jen ten má mít mimořádné schopnosti, které by mohly umožnit nad čarodějnicí zvítězit. Ačkoliv mladý farmář na první pohled nevypadá jako legendární válečník, jeho rodokmen naznačuje opak. Jak to dopadne?

​Co jste o úspěšném filmu nevěděli?

  • Natáčení probíhalo nejen v Americe a Kanadě, ale i v České republice.
  • Hora, která se jmenuje ve filmu Pendle Mountain, je inspirována horou Pendle Hill v Anglii. Z jejího okolí pochází lidé, kteří byli roku 1612 souzeni za čarodějnictví.
  • Film měl původně jít do kin v lednu 2014. Kvůli různým problémům se ale premiéra posunula až na rok 2015.
  • Filmovou předlohou byla série knih od Josepha Delaneyho.
  • Někteří diváci upozornili, že filmu je jedna úplně zbytečná chyba. Mluví se v něm totiž o příchodu rudého úplňku. Jeho viditelná část se s ubíhajícím časem zvětšuje. Jenže měsíc je po celý film ve fázi couvání. Z toho vyplývá, že by měl v průběhu času ve skutečnosti ubývat.

Fantasy akčňák Sedmý syn sledujte v sobotu 7. prosince ve 20:20 na Nově!


Novinky z NOVY