Co má film Warcraft: První střet společného s Avatarem a Pánem prstenů? Budete se divit!

Publikováno 16.01.2021


Snímek Warcraft: První střet, který byl natočen na motivy stejnojmenné série počítačových her, skrývá spoustu tajemství. Věděli jste například, že velkou inspirací pro vznik filmu byl cenami ověnčený Avatar nebo oblíbený seriál Hra o trůny?

Mírumilovné království Azeroth se ocitne na pokraji války, když se na jeho hranicích začnou houfovat nepřátelé z Draenoru. Jsou to Orkové, válečnický kmen, který musí opustit svůj domov kvůli nákaze, jež v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul’dan vytvoří s pomocí temné magie portál, jímž Orkové proniknout do království Azeroth, které chtějí osídlit. Narazí však na odpor. Obyvatelé napadeného království si s neznámými válečníky nejdříve nevědí rady, ale nakonec se naučí se silným soupeřem bojovat. Temná síla, která zničila zemi Orků, však pronikla i do nového světa, a tu nedokážou zastavit žádné bitvy, ale pouze spolupráce čtyř hrdinů z obou stran fronty. Pokud ji nedokáží porazit, Azeroth a všechny jeho obyvatele, staré i nové, čeká pomalá smrt...

Zdroj: Universal Pictures

Co jste o úspěšném snímku dost možná nevěděli?

- V roce 2014 byl na Blizzconu uveden první trailer k filmu. Tvůrci měli velký strach, aby se na veřejnost nedostaly žádné záběry, a proto byl trailer promítán ve speciální místnosti, před kterou byl každý návštěvník důkladně prohledán.

- Ve filmu se měl původně objevit i Johnny Depp. Stejně tak roli krále Llana měl ztvárnit Colin Farrell, nakonec byl však obsazen Dominic Cooper.

- Na českém dabingu se podíleli i známí čeští youtubeři Pedro a House.

Zdroj: Universal Pictures

- Speciální efekty ve filmu byly natolik propracované, že o nich britská společnost BBC dokonce natočila dokument.

- Tvůrci chtěli, aby kostýmy a triky byly podobné jako ve snímku Avatar (2009) a seriálu Hra o trůny (od r. 2011). Kvůli tomu masky k filmu vytvářeli stejní lidé, kteří pracovali i na těch k Avataru.

- Přípravy na natáčení začaly už v roce 2006, fanoušci se ovšem dočkali až po dlouhých deseti letech.

Zdroj: Universal Pictures

- Speciálně pro tento film byl vytvořen orkský dialekt.

- Rozpočet snímku činil neuvěřitelných 160 milionů dolarů (v přepočtu téměř tři a půl miliardy korun). V kinech pak film celosvětově vydělal téměř 440 milionů dolarů (v přepočtu téměř devět a půl miliardy korun).

- Režisér a scénárista Duncan Jones uvedl, že se chtěl tímto dílem překonat sérii Pán prstenů.

Snímek Warcraft: První střet sledujte v sobotu 16. ledna od 20:20 na Nově nebo v neděli 17. ledna od 17:50 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY