Kam nemůže lékař, tam pomůže Nova

Aktualizováno 30.03.2014


Snídaně s Novou není zdaleka pouze informační platforma pro všechna ranní ptáčata. Naši moderátoři se zapojují do projektů přesahujících televizní vysílání a za podpory Nadace Nova se aktivně podílejí na charitativních akcích nejrůznějšího charakteru.

Cílem jednoho z posledních výjezdů byla Plzeň. První zastávkou byla Fakultní nemocnice Bory, kde je s vážným onemocněním hospitalizován kolega ze Snídaně s Novou Zbyněk Janíček. Za Zbyňkem dorazili moderátoři, zprávaři i počasáři Snídaně s Novou (P. Svoboda, I. Kořínková, K. Mráčková, M. Jančařík, O. Vodný, K. Bastienová, L. Zítková) a celou kohortu vedl dramaturg Snídaně Martin Novotný.Potom celá skupina vyrazila na návštěvu Fakultní nemocnice Lochotín, kde se svou přítomností pokusili potěšit a rozptýlit nemocné děti. Všechny „ležáčky“ navštívili naši Snídaňáři na pokojích, ostatní děti se sešly v herně, kde se rozdávaly dárky, podepisovaly fotky a především se vymýšlely a realizovaly všechny možné i nemožné hry.

Poslední zastávka byla příjemnou pointou, protože se předával zlatý dudlík týdenní holčičce Michala Jančaříka Sofii. Maminka dostala krásnou kytici a Michal obdržel upřímná blahopřání, vypadá to, že se pomalinku můžeme začít těšit na novou kolegyni…


 


Novinky z NOVY