Lucie Borhyová tančí kdekoliv: Třeba i na dálnici!

Publikováno 07.11.2019

Lucie Borhyová

Moderátorka zpravodajství přiznala, že miluje tanec. Kvůli němu byla schopná překonat i chřipku a pod vlivem antibiotik si střihla taneční choreografii přímo na D1. Byla totiž půvabnou součástí klipu k festivalu Life!, který letos jako ambasadorka společně s Ondřejem Sokolem podporuje. V sobotu 9.11. se s ním a s hercem a dabérem Michalem Holánem pokusí roztančit veletržní pavilon. Jak sama říká, když může, roztančí se kdekoliv i kdykoliv.

Máte z Brna nějaký zážitek? Vzpomenete si na něco, co jste tam zažila a bylo nezapomenutelné?

 

K Brnu se mi váže samozřejmě hned několik krásných vzpomínek, milých zážitků, a hlavně také důležitých osobních momentů. Teď bych ale možná zmínila jednu z posledních akcí, na které jsem tam byla, a to byl Ples jako Brno. Organizátorům se ples opravdu moc povedl a mám z něj spoustu hezkých vzpomínek.

 

Když jste natáčela upoutávku na festival, tak jste byla nemocná, brala jste antibiotika. Mělo to nějaké zdravotní následky?

 

To je takový ten klasický zákon schválnosti, když se má dít něco zásadního, jako třeba toto natáčení, na které bylo navázáno spousta lidí apod, tak člověk onemocní. Naštěstí to žádné zdravotní následky nemělo. Zvládla jsem se naučit choreografii, a i když jsem se necítila úplně nejlépe, perfektně se to zvládlo. Natáčení bylo úžasné a všechno dobře dopadlo.

 

Festival LIFE!, na  který zvete, tak je plný zábavy, tance a sportu, bude ho plné výstaviště. Je něco, co byste si chtěla vyzkoušet i vy?

 

Ráda se do všeho vrhám po hlavě a ráda zkouším nové věci, takže určitě. Tanec miluji, mám ho v krvi a když můžu, tak se roztančím kdekoliv i kdykoliv. Jsem zvědavá, co tam na mě bude všechno čekat.

 

Máte dvě děti, věnujete se s nimi společně nějakému sportu pravidelně?

 

Máme rádi pěší turistiku, jezdíme na hory a podnikáme túry, jezdíme na kole, lyžujeme, hrajeme tenis... V podstatě veškerý volný čas věnujeme různým sportovním aktivitám. Linduška chodí na aerobic, na balet. Luky zase rád plave a miluje házenou. Já jsem se dříve hodně věnovala golfu, který mě moc baví, ale na ten teď bohužel už nezbývá čas. 

 

Napadá Vás naopak z hlavy nějaký sport nebo disciplína, do kterého byste nikdy nešla?

 

Moc nemusím tvrdé chlapské sporty, tak na ně bych odvahu asi neměla.

 

Když jste byla malá holka, po čem jste toužila? Co jste nejraději dělala?

 

Asi první velká věc, po které jsem toužila byly lyže. Když jsem je pak od Ježíška dostala, byla jsem štěstím bez sebe. Dodnes mám doma fotky, jak držím svoje první vlastní lyže. Ale mým dětským snem bylo stát se tanečnicí. 

 

Vzpomenete si na něco, co Vám rodiče zakazovali a vy jste to moc chtěla?

 

Naštěstí ne, co jsem si usmyslela, tak říkali, abych vyzkoušela. Hlásila jsem se na taneční konzervatoř, ale tam jsem se nedostala, takže jsem se pak vydala jiným směrem. Rodiče mě ve všem podporovali a já bych to tak chtěla u svých dětí.

 

Takže jste nikdy nic nezakázala dětem, když s něčím novým přišly? 

 

Luky před nedávnem přišel s tím, že by chtěl zkusit parkour, což je z mého pohledu, trochu riskantní sportovní disciplína. Sama mám respekt z motorek a koní, takže kdyby děti přišly s tím, že by chtěly závodit na motorkách nebo na koních, asi bych jim to úplně nerozmlouvala, stejně jako s tím parkourem, ale moc by se mi to nezamlouvalo.

 

Co po Vás děti zdědily, čím se Vám nejvíce podobají?

 

Linduška je celá já, bere si do ruky mikrofon a zkouší si moderování. Když vidí, že se doma připravuji na nějaké akce, tak mě napodobuje, baví jí to. A také moc ráda tančí. Luky si také bere do ruky mikrofon, má zase velmi dobrý hudební sluch, zpívá, rapuje, hraje na kytaru. Oba pak po mě malují, takže uměleckým směrem inklinují obě děti. Také ráda fotím, mám ráda černobílou fotografii. Luky už také přichází s tím, že se mu líbí focení, dokonce chce svůj vlastní foťák.

 

Vzpomenete si na nějaký svůj trapas, který se Vám stal při moderování nebo z televize? Zasmála jste se nad tím?

 

Když jsme s Reyem moderovali Zlatého slavíka na Žofíně a měla jsem před sebou poslední vstup, šla jsem v úzkých kožených šatech dolů ze schodů a jak už jsem byla ráda, že už ten přenos máme zdárně za sebou, tak jsem nepočkala na rámě Raye, razantně jsem nakročila a skutálela jsem se ze schodů dolů, mikrofonem jsem praštila do pultíku, sálem se ozvala ohlušující rána a v tu chvíli vcházel na pódium sám Karel Gott a pronesl památnou větu: „Lucie, kvůli mně nemusíte padat na kolena. S humorem sobě vlastním a s tím jeho šarmem celou situaci zachránil.

 

Life! je i o zdraví a o kondici, samozřejmě nemůže chybět otázka, co vy děláte pro své tělo? Sportujete nebo držíte diety? 

 

Snažím se jít cestou zdravého životního stylu, ale občas i ráda hřeším. Pak ale zase třeba vynaložím více energie při sportování. Mám ráda olejové uvolňující masáže, při kterých se člověk zklidní a příjemně naladí.  Pohyb ten je pro mě nesmírně důležitý i proto, že se z těla vyplaví endorfiny, člověk má hned dobrou náladu a úplně jinak ten den nastartuje. Když si jdu ráno zaběhat nebo si zajdu do posilovny, tak mám hned lepší náladu. 

 

Existuje naopak nějaké jídlo, které si neodpustíte i přesto, že je nezdravé?

 

Občas neodolám hamburgeru s hranolky a různým sladkostem.

 

Máte nějakou kosmetickou vychytávku. Máte něco, co byste doporučila ženám?

 

V poslední době jsem si oblíbila olejíčky na obličej, tělo a vlasy. Mají blahodárné účinky na pleť. Miluji levandulový olej, který má pro mě příjemnou vůni. Oleje si přidávám i do koupele. Tělo je po nich krásně voňavé, vláčné a mysl uvolněná.


Novinky z NOVY