Máte ve svém okolí hrdinu, který zachránil lidský život? Nominujte ho na cenu Michala Velíška!

Publikováno 13.09.2019


Televize Nova a Nadace ADRA letos vyhlašují už 14. ročník Ceny Michala Velíška. Na Cenu Michala Velíška lze nominovat jednotlivce, kteří se nečekaně ocitli v krizové situaci a bez ohledu na sebe sama se snažili zachránit nebo zachránili lidský život.

Podnětem ocenění se stal čin střihače televize Nova Michala Velíška, který byl 13. září 2005 zabit na Karlově náměstí v Praze. Neváhal se zastat neznámé dívky před násilníkem, třebaže měl sám v kočárku ani ne roční dcerku. Cílem tohoto projektu je pod patronací paní Ivy Velíškové zviditelnit smysl pro spravedlnost, odvahu a rozhodnost, které by neměly chybět nikomu z nás.

Cena se uděluje na počest konání Michala Velíška (na fotce).

Možnost se přihlásit mají všichni do 3. října 2019. Podmínkou je, aby zachránci nebyli profesionálové – lékaři, zdravotníci, policisté, vojáci, záchranáři, hasiči, včetně dobrovolných, a aby se příběh stal v České republice v době od 13. září 2018 do 12. září 2019.

Vítězem loňské ankety se stal Daniel Vepřek (53), který neváhal poskytnout pomoc muži, jenž se svým autem sjel z cesty a skončil v rybníku. Jeho slova po hrdinském skutku zároveň vystihují hlavní myšlenkou samotné ankety: „Není to pro mě otázka toho, že je to moje riziko a že se mi něco může stát... Horší by bylo, že se něco stalo, a pak bych se dočetl v novinách, že ten člověk umřel – a já bych tam nevlezl.“ Více o případu zachráněného řidiče se dočtete v naší reportáži.

Více o Ceně Michala Velíška si přečtěte na www.nadace-adra.czwww.tn.cz. Přihlásit se můžete ZDE.


Novinky z NOVY